Jak wybrać telefon komórkowy?

Jak wybrać telefon komórkowy?

Nie ma chyba osoby, która wyobrażałaby sobie współczesny świat bez telefonu komórkowego. Co ciekawe, jeszcze kilkanaście lat temu w taki sposób potrafiliśmy funkcjonować bez problemu. Dzisiaj pierwsze komórki dostają już kilkuletnie dzieci i nikogo to nie dziwi. Każdy wymaga jednak od telefonu czegoś innego, warto więc, zanim podejmiemy decyzję o zakupie, określić swoje potrzeby i wybrać taki telefon, który będzie spełniał najlepiej nasze wymagania.

Poniżej radzimy, w jaki sposób wybierać telefon komórkowy. Zapraszamy do lektury!

Wskazówki, jak wybrać telefon komórkowy

Jeżeli chcesz kupić telefon komórkowy, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, a na pewno dokonasz odpowiedniego wyboru.

  • Określ, jaką kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na telefon – od najniższej do maksymalnej – i trzymaj się tych postanowień.
  • Określ, jakie są Twoje potrzeby – zdecyduj, jakie funkcje powinien mieć Twój telefon, w jaki sposób najczęściej z niego korzystasz. Jeżeli potrzebujesz telefonu do dzwonienia i wysyłania SMS-ów, najlepiej zrobisz, decydując się na prostszy, ale za to bardziej wytrzymały i łatwy w obsłudze model, z reguły o wytrzymałej baterii, niewymagającej częstego ładowania.Jeżeli Twoje oczekiwania wykraczają poza podstawowe funkcje telefonu, dobrze zrobisz, decydując się na smartfona, umożliwiającego zarządzanie dokumentami, surfowanie po stronach internetowych i posiadającego wiele innych funkcji, czyniących z telefonu niewielki komputer.
  • Zastanów się, czy chcesz tradycyjny, jednoczęściowy telefon, czy telefon z klapką, czy telefon typu slider, czyli rozsuwany. Przemyśl, jakie gabaryty telefonu Cię interesują – czy mały, czy raczej większy, jaki wyświetlacz jest Ci potrzebny, czy chcesz tradycyjną klawiaturę, czy klawiaturę typu querty (czyli pełną) itp. Podejmij decyzję odnośnie do rozdzielczości aparatu (o ile telefon, który chcesz kupić, ma go posiadać), funkcji dodatkowych, takich jak wifi, przeglądarka WAP, ewentualnie HTML, XHTML, klient poczty email, odtwarzacz multimedialny odtwarzający formaty mp3, AAC, AAC+, MP4, czytnik plików Word, Excel, PDF czy Power Point  itp. Zwróć uwagę także na wbudowaną pamięć wewnętrzną i na to, czy można dokupić do niego pamięć dodatkową. Sprawdź też od razu typ pamięci zewnętrznej i zorientuj się, ile będzie ona kosztowała.
  • Poczytaj opinie użytkowników na temat wybranych przez siebie modeli telefonów, pomiędzy którymi się wahasz – dzięki temu dowiesz się, czy sprawiają problemy, jak spełniają swoje funkcje, czy często się psują, czy są raczej bezawaryjne itp.
4/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.