Jak uratować wykasowane SMS-y?

Obecnie na świecie niemal każdy z nas jest właścicielem telefonu komórkowego. I to bez względu na wiek. Są też tacy, którzy korzystają z niego tak dużo, że zmuszeni są po przeczytaniu nadesłanej wiadomości tekstowej od razu ją wykasować. Gdyby tego nie zrobili, ich skrzynka odbiorcza od razu by się zapełniła.

Jednak zdarzają się też takie przypadki, że przez nieuwagę albo pośpiech kasujemy te sms-y, które zawierały ważne informacje. Czy to oznacza, że utraciliśmy je bezpowrotnie? Otóż, nie! Za pomocą pewnych trików, można je przywrócić. I to bez wielkiego wysiłku.

Czy Tobie też zdarzyło się wykasować ważne wiadomości? Jeśli tak, koniecznie musisz przeczytać ten artykuł.

Odzyskiwanie SMS-ów

Pierwszym sposobem na przywrócenie skasowanych wiadomości jest zainstalowanie specjalnego programu o nazwie Paraben Device Seizure, który jest dostępny na stronie internetowej www.paraben.com. Pełna wersja programu kosztuje majątek, ponieważ prawie 4500 złotych, ale można skorzystać z wersji testowej.

Gdy program będzie już zainstalowany, wówczas podłączamy telefon do komputera za pomocą kabla, który znajdował się w zestawie z urządzeniem. Wtedy będzie dostępny obraz telefonu. Warto zauważyć, że w ten oto prosty sposób nie tylko odzyskamy utracone wiadomości tekstowe, ale również wykasowane kiedyś kontakty czy inne ważne dla nas pliki. Niestety, nie jest bez wad. Największym minusem jest fakt, że program nie jest kompatybilny ze wszystkimi modelami telefonów komórkowych.

Jest jeszcze jeden program, który służy do odzyskiwania utraconych danych. Nosi nazwę O&O UnErase i jest dostępny na stronie internetowej www.oo-software.com. Pełna wersja nie jest droga, gdyż kosztuje raptem 120 zł. Jego atutem jest niemal intuicyjna obsługa, która nie przysporzy kłopotów nawet początkującej osobie. Jedyne, co trzeba zrobić, to podłączyć telefon do komputera i włączyć program. Dalsze kroki wykona za nas O&O UnErase.

Jeśli jednak mamy pusto w portfelu i nie stać nas na kupno specjalnego programu do odzyskiwania danych, możemy spróbować zainstalować bezpłatny PC Inspektor File Recovery, który jest dostępny na stronie internetowej www.pcinspector.de. W tym przypadku również możemy odzyskać nie tylko skasowane wiadomości tekstowe, ale również utracone kiedyś kontakty czy też inne pliki. W tym przypadku jako zaletę należy wskazać łatwość w obsłudze. Nie potrzeba żadnych wyspecjalizowanych umiejętności praktycznych, aby odzyskać dane. Program sam nas pokieruje i wskaże, co krok po kroku należy uczynić.

Jeśli masz zaznaczone w ustawieniach zapisywanie danych na karcie SIM, wówczas pomimo usunięcia ich z pamięci telefonu, SMS-y będą nadal znajdowały się na karcie SIM telefonu. Jak to sprawdzić? Wystarczy, że przełożysz swoją kartę do innego telefonu, następnie wejdziesz w skrzynkę odbiorczą i potem wiadomości SIM. W tym miejscu dostępne będą utracone wiadomości, które naszym zdaniem zostały utracone bezpowrotnie.

2.7/5 - (4 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.