Jak ubrać się na rower?

Rozpoczyna się sezon rowerowy. Sprawdź jak ubrać się, aby było ci wygodnie podczas jazdy i aby rowerowa wycieczka była bezpieczna.

 

Po pierwsze wybierz wygodne buty, które dobrze trzymają się nóg i których podeszwa nie jest śliska. Śliskie buty mogą spowodować, że stopy będą zjeżdżać z pedałów w czasie jazdy, co będzie uciążliwe, a także może być niebezpieczne. Dlatego lepiej zrezygnuj z obuwia typu klapki, japonki itp. Najlepiej wybierz pełne, sportowe buty, które dobrze przylegają do stopy.

Po drugie wybierz wygodne i przewiewne ubranie kolarskie, które zagwarantuje ci swobodę ruchu oraz odprowadzanie wilgoci. Dobrym pomysłem są ubrania w jasnych kolorach, np. jasna koszulka, dzięki której będziesz widoczny na drodze, co wpłynie dobrze na bezpieczeństwo.

Oczywiście nieodłącznym elementem ubioru jest też kask. Pamiętaj by był dopasowany, bo tylko dobrze dobrany kask zapewni ci ochronę.

Znakomitym pomysłem są też elementy odblaskowe, które są szczególnie przydatne wieczorami, nocą lub w pochmurny dzień. Na rękę lub nogę możesz założyć opaskę samozaciskową lub przypiąć odblaskowe elementy do swojego ubrania. A więc szerokiej i bezpiecznej drogi!

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.