Jak odczytywać informacje o stanie zdrowia z obszaru pod oczami?

Niewielki obszar skóry pod oczami często odzwierciedla ogólny stan naszego zdrowia i samopoczucia, zaś starożytni Chińczycy, twórcy sztuki czytania z twarzy, kojarzyli go z płodnością i zdolnością prokreacji.

Podczas gdy wgłębienie w górnej wardze wskazuje na stopień seksualnej namiętności i męskości, a jednocześnie sygnalizuje możliwość posiadania potomstwa, to przestrzeń pod oczami sugeruje potencjalną płodność. Oczywiście, im ta przestrzeń wydaje się zdrowsza, tym większe prawdopodobieństwo, że dana osoba nie będzie miała problemów z płodnością. Każde odbarwienie skóry, opuchlizna lub inne nieprawidłowości nie oznaczają choroby lub niemocy, lecz osłabienie zdolności rozrodczych.

Istotną kwestią jest zarówno kolor, jak i struktura tego obszaru skóry. Za stan idealny można by uznać nieskazitelną i gładką skórę. Na Wschodzie, podobnie jak na Zachodzie, przez tysiąclecia uważano pojawienie się „worków pod oczami” za znak hulaszczego życia. Stąd też wywodzi się przekonanie, że normalny, zdrowy wygląd skóry pod oczami świadczy o wstrzemięźliwym trybie życia, zaś „worki” mogą wskazywać na coś przeciwnego.

 

Idealny obszar pod oczami

Idealny obszar pod oczami ma ładną, delikatną skórę, położoną na jedynie lekko uniesionych „platformach”, ani zbyt płaskich, ani „workowatych”. Niewiele można powiedzieć o tego typu osobach prócz tego, że jeżeli – zgodnie z kanonami ustanowionymi przez sztukę czytania z twarzy – inne ich rysy są równie idealne, ludzie ci zaznają w życiu wiele szczęścia i nic nie zagraża ich zdrowiu. Idealna, nieskazitelna i niepomarszczona skóra na tym obszarze twarzy może stać się bodźcem do zwalczania niepomyślnych cech, na które wskazuje wgłębienie w górnej wardze lub oczy, także jeśli chodzi o podatność na choroby.

 

Cienie pod oczami

Ciemne cienie pod oczami są zazwyczaj uważane za oznakę zdeprawowania albo przynajmniej przesadnego folgowania sobie i ulegania słabościom. Nadmierne zaspokajanie swoich potrzeb w jedzeniu, a co gorzej, w piciu, nie będzie pomocne, jeśli mężczyzna chce mieć dzieci.

Fizyczna oznaka w postaci cieni pod oczami stanowi zazwyczaj wskazówkę, że z tego czy innego powodu nie wszystko jest w porządku i prokreacyjne zdolności jednostki muszą być do pewnego stopnia zmniejszone.

 

Pulchność

Niekiedy skóra pod oczami ma miły dla oka, jasny kolor, ale obszar ten jest wyraźnie pulchny – nie tyle „workowaty”, ile ma dosyć dużo ciała. Zgodnie z tradycyjnym poglądem, osobę tego typu cechuje słabe libido. Może ona jednak mieć dużą rodzinę, chociaż (w przypadku obu płci) zdarza się to czasami przypadkiem. Sądzi się ponadto, że ten typ przestrzeni pod oczami sugeruje wysoki stopień wrażliwości, wyobraźni i pomysłowości, toteż wszystkie dzieci, które przyjdą na świat, będą szczęśliwe, obcując z rodzicami o dużym intelekcie.

 

Delikatna skóra

Bardzo delikatna, niepodniesiona skóra pod oczami stanowi pomyślny znak, ale mówi się, że nie zapowiada płodności. Chińczycy twierdzą, że osoba o takim rysie twarzy nie pocznie więcej niż dwoje dzieci. Sugeruje się, że tego typu osoby są egocentryczne, a niekiedy nawet zimne. Jeżeli jednak mają dzieci, będą je postrzegać i traktować w kategoriach majątku osobistego lub jako symbol statusu.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.