Jak ocieplić poddasze?

Właściwe ocieplenie dachu i poddasza ma tak samo duże znaczenie jak prawidłowa izolacja termiczna ścian. Źle ocieplony dach może sprawić, że będzie przez niego uciekać nawet 10-25% ciepła. Sprawdź więc jaki będzie najlepszy materiał do ocieplenia poddasza.

Do ocieplenia poddasza dobrze jest zastosować wełnę z warstwą folii aluminiowej, która odbija ciepło z powrotem do środka.

Ocieplenie poddasza często wykonuje się też dwuwarstwowo, ponieważ w stosunku tendencji do używania coraz grubszych izolacji, nie sposób zmieścić ich całych w krokwi. Pierwszą warstwę umieszcza się więc pomiędzy krokwiami, a następnie poprzecznie zakłada ruszt, układa drugą warstwę ocieplenia i przykręca płyty gipsowo-kartonowe do rusztu.

Na przygotowanym stelażu trzeba położyć folię paroszczelną, która będzie chronić przed dostawaniem się pary wodnej do ocieplenia. Najlepiej jest przymocować ją dwustronną taśmą samoprzylepną do profili stelaża, potem można już zamocować podsufitkę z płyt gipsowo-kartonowych.

Jeśli dach jest skośny, można go też ocieplić styropianem odmiany EPS 50. Dobrze jest wykorzystać płyty przystosowane do łączenia na pióro i wpust, dzięki temu uniknie się tworzenia mostków termicznych.

 

Jak ocieplić poddasze -wideo porady

Ocieplenie poddasza skalną wełną mineralną

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.