Jak odnowić stare meble?

Jak odnowić piękne, ale stare i zniszczone już meble? Zobacz, co będzie ci potrzebne do renowacji mebli i od czego najlepiej zacząć.

Pielęgnacja

Naturalne jest, że stare, politurowane meble z biegiem czasu tracą swój połysk, robią się matowe i przestają wyglądać atrakcyjnie. Jak więc pielęgnować je, by jak najdłużej zachować ich piękno?

Do pielęgnacji najlepiej stosować produkty znanych marek, takie jak mleczka do odświeżania mebli, spraye lub pasty z dodatkiem fornitu. Pamiętaj jednak, że zawierają one w swoim składzie środki, które nie wysychają, dlatego używaj ich ostrożnie. Stosuj je góra raz lub dwa razy na rok, w przeciwnym razie ich powierzchnia może stać się klejąca. Efektem niewłaściwego zastosowania tego typu preparatów jest też wrażenie stale brudnych mebli.

Jak wykonać renowację?

Jak odnowić stary mebel? Na początek trzeba zeskrobać starą politurę, lakier, farbę lub klej. Powinniśmy się zaopatrzyć w specjalny skrobak do tego przeznaczony, dzięki któremu nie zniszczymy struktury drewna. Ma on praktyczne i twarde ostrza, które będzie można później bez problemu wymienić.

Jak odnowić szuflady? Najwięcej problemu jest z odnowieniem dna, które może być zniszczone, np. ma trwałą plamę. W przypadku mniej zniszczonych mebli wystarczy umyć szuflady przy pomocy wosku. Z kolei jeżeli zniszczenia są większe można użyć papieru ściernego i wyszlifować powierzchnię.

Jak odnowić poszarzały mebla? Dobrym sposobem jest użycie rozjaśniacza. Preparat ten nada drewnu pięknego i żywego koloru. Ważne jest też nakładanie wosku. Zabieg ten powtórz kilkakrotnie, pamiętając zawsze o dokładnym wypolerowaniu powierzchni.

 

Jak odnowić stare meble – wideo porady

Zobacz jak odnawiać drewniane meble

 

Renowacja mebli skórzanych

 

3/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.