Jak naprawić zadarcie skóry na butach?

skórzane buty

Jak naprawić zadarcie skóry na butach?

Zadbane i czyste buty ze skóry to podstawa każdej garderoby. Jak wiadomo, skórzane buty to jednak drogi wydatek, więc każda rysa, która na nich się pojawi nie musi spowodować, że wylądują w koszu lub na dnie szafy.

Chcesz wiedzieć jak poradzić sobie z zadrapaniami na skórzanych butach? Zapraszamy do lektury!

Zadarta skóra na bucie? Żaden problem?

Jeżeli na naszym bucie znaleźliśmy rysę niezbyt głęboką, która znajduje się poniżej warstwy lica, jesteśmy w stanie ją naprawić. Na początku zawsze musimy dokładnie oczyścić buty w miejscu uszkodzenia, odtłuścić.

Wstępnie przeczyść je na sucho twardą szczotką, a potem zwilż je wodą z mydłem. Następnie przetrzyj uszkodzone miejsce alkoholem lub spirytusem.

Aby naprawić zadrapanie musimy zdecydować się na szpachlę do skóry. Na rynku dostępne są szpachle białe, które są tańsze, musimy jednak pofarbować całą powierzchnię, którą naprawiamy.

Szpachle kolorowe są już droższe, jednak posiadają barwnik, który dobieramy do koloru skóry buta. Są jednak mniej uniwersalne niż szpachle bezbarwne. Należy więc przemyśleć ile gotówki jesteśmy w stanie wydać i jakiego efektu oczekujemy. Szpachlę nanoś zawsze niewielkimi porcjami i pozostawiaj do wyschnięcia aż ubytek zrówna się z powierzchnią skóry. Szpachla twardnieje przez około 24 godziny.

Po dokładnym wyszpachlowaniu obuwia szpachlę trzeba wyrównać i wygładzić. Najlepiej postępować zgodnie z instrukcją obsługi na szpachli, gdyż każdy producent proponuje  inny sposób. Zazwyczaj jest to zwyczajne szlifowanie ściernym papierem na sucho lub na mokro. Czasami do szpachli dołączona jest specjalna gąbka, która posiada składnik rozpuszczający nadmiar produktu. Jeśli zdecydowaliśmy się na szpachlę białą, na koniec musimy buty pokryć farbą do skóry.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.