Jak interpretować koszmary?

Często nękają Cię koszmary i nie wiesz, jak sobie z nimi poradzić? Boisz się zasypiać, gdyż wiesz, że w nocy znowu nawiedzą Cię jakieś przerażające, wzbudzające niepokój i niepewność wizje? Zaczynasz obawiać się o własne życie i bezpieczeństwo? Twój sen kończy się gwałtownym przebudzeniem? To znak, że Twoja podświadomość chce przekazać Ci coś ważnego, na czym w danym momencie powinieneś się skupić.

W żadnym wypadku nie rezygnuj z interpretacji koszmaru, gdyż będzie to próba zignorowania problemu, który może zacząć narastać i potem sprawi Ci dodatkowe problemy i przysporzy dodatkowych stresów. Jak więc interpretować koszmary, aby mieć pewność, że wyciągamy prawidłowe wnioski? O tym dzisiaj.

Interpretacja koszmarów sennych

Koszmary senne najczęściej śnią się małym dzieciom, ale zdarzają się także i dorosłym. Mimo iż wydaje się nam często, że nie warto ich interpretować, że lepiej od razu o nich zapomnieć, nie jest to właściwa droga. Koszmary senne związane są bowiem ściśle z wpajanymi nam od najmłodszych lat ograniczeniami oraz zasadami społecznymi, które często mogą wydawać się przerażające, mogą burzyć nasz dotychczasowy światopogląd i wywoływać niepokój i drżenie serca.

Jeżeli na przykład śni nam się, że jakaś krzywda dzieje się na przykład naszej ukochanej osobie, możliwe, że podświadomie bardzo się o nią boimy, chcemy dla niej jak najlepiej, obawiamy się, że może stać się jej coś złego. Początkowe przerażenie po przebudzeniu ustąpi, gdy przeanalizujemy sen, przyjrzymy się poszczególnym symbolom, wnikliwie rozłożymy każdy z nich na czynniki pierwsze. Najprawdopodobniej stwierdzimy wówczas, że martwimy się o ukochaną osobę za bardzo, że troska o nią zabiera nam czas, który moglibyśmy poświęcić także na inne sprawy. Możliwe, że konieczne jest zdystansowanie i skupienie się także an sobie.

Dokładnie interpretując koszmary senne, uwolnimy się od problemów, których są one wyrazem. Znajdziemy wyciszenie, będziemy mogli zacząć działać z korzyścią dla siebie – koszmar to ostrzeżenie od podświadomości, że coś nie dzieje się tak, jak powinno, że być może za dużo chcemy, za bardzo się przejmujemy, ale z jakiegoś powodu nie dajemy sobie rady z nawałem problemów i obowiązków. Albo odwrotnie – w naszym życiu zaczęła się nieco niepokojąca stagnacja…

Jak interpretować koszmary senne? – krok po kroku

Uświadom sobie, że nie ma klucza uniwersalnego i że musisz się przyjrzeć dokładnie poszczególnym symbolom sennym, jakie przewijają się przez koszmar, i odnieść je bardziej do swojego życia.

  1. Postaraj się przypomnieć sobie wszystkie symbole, które pojawiły się w Twoim koszmarze i które wzbudziły Twój największy niepokój.
  2. Weź do ręki sennik albo skorzystaj z sennika internetowego, np. gdzie znajdziesz wyjaśnienie wszystkich symboli sennych. Znajdź poszczególne symbole, spróbuj znaleźć właściwy dla swojego snu i swojej sytuacji kontekst, w jakim pojawił się każdy symbol.
  3. Zastanów się, czy znasz osoby, kojarzysz miejsca i przedmioty pojawiające się w snach, postaraj się zastanowić, jakie uczucia w Tobie budzą itp. Czy są to uczucia pozytywne, czy negatywne? Zastanów się, dlaczego są takie, a nie inne.
  4. Przemyśl, jak wygląda Twoja aktualna sytuacja życiowa. Zastanów się, dlaczego dany sen pojawił się akurat w tym momencie. Czy masz jakieś kłopoty, problemy itp.?
  5. Spróbuj połączyć wszystkie wnioski w jedną całość i wyciągnąć wnioski. Pomyśl, dlaczego sen wydawał Ci się aż tak bardzo przerażający. Czy jest szansa, że coś w Twoim życiu w najbliższym czasie zmieni się na lepsze?
4/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.