Jak interpretować sny o zwierzętach?

Sny o zwierzętach mają bardzo często wymowne znaczenie, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej i rozszyfrować, co nasza podświadomość chce nam przez nie przekazać. Jeśli w Twoich snach jakieś zwierzę pojawia się regularnie, możesz spróbować zinterpretować sen samodzielnie.

Nie zastanawiaj się jednak nad tym, czy lubisz psy albo koty, ale skup się raczej nad tym, jak wyglądają one we śnie oraz jakie cechy przypisują im ludzie.

Sen o psie

Pierwsze skojarzenia, jakie nasuwają się w związku ze snem o psie, dotyczą jego wierności. W końcu mówi się, że ktoś jest „wierny jak pies”. Jednak sny o psie mogą oznaczać także wiele innych spraw – np. instynkt przetrwania, popęd płciowy, obawa przed zagrożeniem z zewnątrz, instynkt macierzyński.

Jeżeli chcesz prawidłowo zinterpretować sen o psie, zwróć szczególną uwagę na to, jak się on zachowywał. Jeżeli machał ogonem, był przyjacielski, pozytywnie nastawiony do Ciebie czy do otoczenia, najprawdopodobniej oznacza, że Twoje popędy nie są tłamszone, że masz je pod kontrolą.

Pies agresywny, szczerzący kły i atakujący świadczy natomiast o tym, że jest coś, co Tobą rządzi, steruje, dominuje nad Twoim zachowaniem, postępowaniem.

Sen, w którym atakuje Cię groźny pies, zmuszając Cię do ucieczki, może oznaczać, iż w Twoim życiu pojawiły się problemy, z którymi boisz się skonfrontować – czas wziąć się w garść i stanąć z nimi twarzą w twarz!

Sen o kocie

Kot pojawiający się we śnie uważany jest za silny symbol kobiecości, w dodatku nie tylko u przedstawicielek płci pięknej, ale także u mężczyzn. Jego obecność w marzeniu sennym może zachęcać  do większej emocjonalności w codziennych relacjach, a także o bardziej otwartym mówieniu o uczuciach.

Kot może też wiązać się z erotyką, sprawami damsko-męskimi. Jeżeli więc widzisz we śnie agresywnego kota, atakującego Ciebie albo kogoś z Twojego najbliższego otoczenia, możliwe, iż podświadomie zagadnienia związane z intymnością kojarzą Ci się negatywnie – z przemocą czy atakami.

Sen o pająku

Pojawiający się we śnie pająk najprawdopodobniej oznacza zbliżające się kłopoty, czające się skądś niebezpieczeństwo, pułapkę, w którą bez własnej woli możesz wpaść. Zastanów się nie tyle nad samym pająkiem, ile nad swoim zachowaniem w konfrontacji z nim. Przypomnij sobie, czy uciekałeś, czy raczej usiłowałeś zabić pająka albo zniszczyć jego sieć. A może zastygłeś przerażony, w bezruchu, i czekałeś na rozwój wypadków?

Twoja reakcja na pająka we śnie może być odzwierciedleniem tego, w jaki sposób radzisz sobie z trudnymi sytuacjami. Czy działasz aktywnie, czy raczej paraliżuje Cię strach, który sprawia, że nie jesteś w stanie nic zrobić i prawidłowo zareagować.

Sen o wężu

Wąż jest mocnym symbolem sennym, któremu zawsze warto przyjrzeć się bliżej, gdyż właściwie zawsze daje nam mocny sygnał, że coś w życiu zaczyna się zmieniać. Wiąże się to głównie z faktem cyklicznego zrzucania przez węża skóry.

Jeżeli więc śnisz o wężu, możliwe, że pragniesz podświadomie zmienić coś w swoim życiu, zacząć nowy etap, zostawić za sobą dotychczasowe problemy, czy sytuacje.

Wąż może również być symbolem energii życiowej oraz libido. Jeżeli widzisz we śnie tego gada, wijącego się wśród traw, w Twoim mieszkaniu itp., może to oznaczać, że Twój temperament szuka ujścia, że masz dużo energii i pomysłów na życie. Jeżeli zaś widzisz węża martwego lub bardzo spokojnego, możliwe, że potrzebujesz regeneracji, że Twój organizm jest wyczerpany.

Oceń

Tagi:

  • sen o zwierzetach

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.