Jak domowymi sposobami wyleczyć zapalenie płuc

Zapalenie płuc to stan zapalny wywołany z powodu zakażenia wirusowego. Choroba ta, jeśli trwa dłuższy czas, może uszkodzić płuca, a nawet być śmiertelna jeśli nie będzie w porę i odpowiednio leczona. Leczenie medyczne ma na celu zmniejszenie objawów, ale jest wiele domowych środków, równie skutecznych, zwalczających zapalenie płuc.

 

Korzenie trojeści

Ten ziołowy środek jest od dawna stosowany w walce z zapaleniem płuc, ponieważ zmniejsza stan zapalny opłucnej, zwiększa wydzielanie płynów przez płuca, a także stymuluje układ limfatyczny do obrony przed wirusem. Łagodzi też wiele objawów, między innymi przewlekły kaszel, zapalenie oskrzeli, a także pomaga w grypie.

Bajkał jarmułka

Zioła te mają działanie antybiotyczne. Warto jednak stosować je jako terapię alternatywną (jeśli lekarz na to pozwoli) bądź uzupełniającą w ogólnym leczeniu zapalenia płuc, pamiętając, że choroba ta może być śmiertelna, nie można więc leczyć jej pochopnie na własną rękę.

Czosnek

Roślina ta jest najlepszym roślinnym antybiotykiem. Niszczy złe zarazki i bakterie, ale nie powoduje zaburzeń w korzystnej mikroflorze. Czasem działa lepiej niż większość aptecznych antybiotyków przepisywanych na receptę, gdyż one niszczą zarówno „złe”, jak i „dobre” bakterie.

Kurkuma

Roślina ta ma cenne właściwości lecznicze i jest szeroko stosowana w leczeniu wielu dolegliwości. Pomaga też przy zapaleniu płuc. Wraz z kurkumą warto też stosować inne zioła – kozieradkę, czarny pieprz oraz imbir, które także pomagają przy zapaleniu płuc.

zioła

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.