Jak się ochłodzić

Jak się ochłodzić?

Jak się ochłodzić

Jak się ochłodzić?

Gorące, letnie dni dają się we znaki każdemu. Gdy jest nam zbyt gorąco chętnie włączamy klimatyzację, która pozwala nam przetrwać skwarny dzień. Jednak powinniśmy zdawać sobie sprawę, że chłodna klimatyzacja, choć przyjemna, nie jest pozbawiona negatywnych skutków…

Specjaliści coraz częściej alarmują, że nierozsądne korzystanie z klimatyzacji może mieć poważne następstwa. Sztucznie obniżona temperatura jest powodem częstych przeziębień, kłopotów z gardłem i gorszego samopoczucia. Klimatyzacja jest również niekorzystna dla naszej skóry, wysusza ją, dlatego staje się podrażniona i podatna na alergię. Wysuszona skóra jak wiadomo również szybciej się starzeje.

Jak więc przetrwać gorący dzień bez klimatyzacji? Można na przykład wspomóc się wodą termalną w sprayu, która chociaż przez moment schłodzi naszą skórę i przyniesie ukojenie. Jednak spryskując ciało takim środkiem, pamiętajmy, by nadmiar wody, który zostanie na skórze lekko zebrać chusteczką. Jeśli zostawimy preparat na skórze, będzie ją to wysuszać.

Tak więc najpewniejszym i najbezpieczniejszym sposobem na ochłodzenie w letnie dni jest picie dużych ilości wody, około 2-3 litrów na dzień.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.