Jak zorganizować szafing?

Jak zorganizować szafing?

Wcale nie trzeba kupować nowych ubrań i zabawek dla dziecka, które rośnie jak na drożdżach. Teraz jest na to inny sposób – wymiana z innymi mamami. To nie tylko rozwiązanie tanie i łatwe, ale w dodatku ekologiczne.

Sama wielokrotnie zauważyłaś, jak rzeczy po Twoim smyku wręcz wysypują się z szafy. Niektóre za małe, inne źle skrojone czy w nie takich jak lubisz kolorach. Nurtuje Cię jednak także pytanie, skąd wziąć pieniądze na buty zimowe czy letnią wyprawkę. Udaj się na szafing, która jest niczym innym jak ekologiczną wymianą odzieży.

Prywatny second hand

Do jego zorganizowania potrzeba jedynie zebrania mam z dziećmi i określenia miejsca spotkania. Gdy zostanie już wybrane, wystarczy porozkładać koce, na których umieści się ubrania czy zabawki. Intymna atmosfera takich spotkań wpływa korzystnie na nawiązywanie nowych znajomości, a także wymianie osobistych doświadczeń. I choć cel jest taki sam jak w przypadku pójścia do lumpeksu, to jednak kameralny klimat sprawia, że całość przeradza się w miłą imprezę towarzyską. Nie wspominając o tym, że tego rodzaju spotkania dają dobry przykład, że przedmioty jednorazowe mogą stać się wielorazowymi. A zatem są to zachowania przyjazne środowisku, w jakim żyjemy.

Szafing w Twoim wydaniu

Jeśli bezskutecznie doszukujesz się newsów na temat szafingu w Twojej okolicy i gdy nic się na to nie zapowiada, wówczas zorganizuj imprezę samodzielnie. Wystarczy nawet niewielkie mieszkanie i kameralne grono. Oczywiście można przygotować spotkanie dla większej grupy osób, ale wtedy masz za zadanie znalezienie odpowiedniego na tą okoliczność miejsca. Może to być nawet zwykła kawiarenka, którą właściciele udostępnią za darmo. Nie dość, że przybędzie dużo ludzi, to z pewnością zechcą kupić kawę bądź ciasto, a więc kawiarnia też skorzysta.

Możesz również zwrócić się o pomoc klub malucha, przedszkole albo dom kultury.

Przedmiot szafingu

  • Poszukaj ubrań w szafach i komodach, z których Twój smyk już wyrósł albo z jakichś przyczyn nie chce ubierać i zalegają na półkach. Jeśli nie ma na nich plam, dziur czy innych uszkodzeń, jest wysoce prawdopodobne, że ubrania znajdą nowych posiadaczy. Pamiętaj, że oczy kupują, dlatego warto je odświeżyć i dodatkowo wyprasować. Dodatkowo możesz przygotować do każdego ubrania swoją metkę, na której umieścisz takie informacje jak: rozmiar, producent, ew. wady.
  • Przejrzyj również szafki z butami. Niektóre z nich mogą również szybko znaleźć nowych właścicieli, zwłaszcza gdy jest to obuwie mało noszone lub prawie nowe.
  • Przedmiotem szafingu oprócz ubrań i butów są również książeczki czy zabawki. Może przechowujesz gdzieś na półkach nietrafione prezenty albo posiadasz po swoim maluchu chustę do noszenia, nosidełko czy matę edukacyjną.
  • Szafing polega na wymianie, dlatego zastanów się, jakie przedmioty w najbliższym czasie będą potrzebne Twojemu dziecku.
  • Warto na spotkanie zabrać ze sobą koc. Gdy zabraknie Ci miejsca na stoliku czy krzesłach, zawsze możesz rozłożyć koc, aby poukładać na nim rzeczy na wymianę. Na wyjątkowe rzeczy lepiej zabrać ze sobą wieszaki, zwłaszcza wtedy, gdy są to wartościowe przedmioty albo łatwe do uszkodzenia. Książki dobrze jest poukładać w pudełku, grzbietem do góry.
  • Dobrym pomysłem jest wspólne ustalenie z osobami przybyłymi na szafing, że wszelkie nie sprzedane na spotkaniu rzeczy zostaną przekazane na rzecz organizacji pozarządowej albo instytucji prowadzącej dom samotnej matki czy domu dziecka.
  • Generalnie, szafing odbywa się bez udziału gotówki. W wyjątkowych sytuacjach można sprzedać swoje przedmioty za symboliczne pieniądze.

Zalety szafingu

Szafing jest bardzo ceniony nie tylko na ekologię i wygodę, ale również z uwagi na ekonomię. Każda mama wie, jak szybko wyrastają z ubrań ich pociechy. Takie spotkanie to również możliwość spotkania się z innymi mamami i porozmawiania o kłopotach dnia codziennego czy wymiany doświadczeń.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.