Jak przygotować się do grillowania?

Gdy za oknem świeci słońce, chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Lepiej nam również smakuje jedzenie na dworze, dlatego często rozpalamy grilla. Jednak, aby przygotowane na grillu potrawy były smaczne i zdrowe, warto zadbać o kilka spraw.

W poniższym artykule znajdziesz listę rzeczy, które przydadzą Ci się do grillowania. Zapraszam do lektury!

Wybór grilla

Największą popularnością cieszą się grille na węgiel drzewny albo na brykiet. Te nowe modele są lekkie i małe, dlatego nie ma najmniejszych kłopotów, aby zabrać je ze sobą w podróż. Warto wypróbować grill kociołek z pokrywką, który posiada system regulacji dopływu powietrza, który umożliwia kontrolę temperatury.

Czyszczenie grilla

Mając grill nie sposób zapomnieć o specjalnych preparatach do czyszczenia. Ruszt należy przetrzeć po każdorazowym użyciu. Tylko odpowiedni środek poradzi sobie z takimi zabrudzeniami, jak pozostałości starych potraw, czy spalonego tłuszczu.

Akcesoria do grilla

Grillowanie ułatwią szczypce i łopatki do grilla. Najlepiej, jeśli będą zrobione ze stali nierdzewnej. Potrawy w ten sposób przyrządzone będą zdrowsze. Dlatego za każdym razem używaj aluminiowych tacek, do których nie przypali się żadna potrawa.

1/5 - (2 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.