Jak dbać o porządek w szafie?

Z szafy ubraniowej korzystamy codziennie, warto więc szczególnie dbać o porządek wśród znajdujących się w niej rzeczy.

Dzisiaj radzimy, jak to zrobić. Zapraszamy do lektury!

Wskazówki, jak dbać o porządek w szafie

Przede wszystkim powinny się w niej znajdować ubrania adekwatne do danej pory roku. To, czego nie planujemy nosić w danym sezonie, można posegregować i ustalić, czy  będziemy w przyszłości danej rzeczy używać czy nie – jeżeli tak, najlepiej będzie włożyć ubrania do worków albo pudełek i schować w miejsca, gdzie nie będą one nikomu przeszkadzać, a jeżeli nie, można je albo wyrzucić (gdy ubrania są zniszczone, niemodne), albo oddać (gdy stały się np. za ciasne, za luźne).

Pakując nieużywaną w danej chwili odzież, warto ponaklejać na opakowania kartki ze spisem tego, co w nich umieszczamy – dzięki temu w razie potrzeby nie będzie trzeba rozpakowywać każdej paczki. Nie bójmy się też wieszaków – po pierwsze ułatwiają one znalezienie danej rzeczy w szafie, po drugie natomiast zapobiegają mięciu się ubrań – nie trzeba będzie ich ponownie prasować, co również pozwoli oszczędzić czas – który zwłaszcza przy porannym pośpiechu jest na wagę złota. Do każdego ubrania, w zależności od jego ciężaru, dobierajmy odpowiedni wieszak – dla najlżejszych, np. bluzek czy sukienek, odpowiednie są te plastikowe, w przypadku cięższych – marynarek czy żakietów – najlepiej sprawdzą się drewniane.

Ubrania rzadziej używane możemy układać na półkach, skarpetki, krawaty, bieliznę czy paski natomiast trzymać w szufladach.

szafa

 

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.