Jak bezpiecznie szukać partnera w internecie?

Jak szukać miłości w internecie?

W dzisiejszych czasach internet jest stale obecny w naszym życiu. Korzystamy z niego w celach naukowych, w pracy oraz w celach towarzyskich. Obecnie bardzo popularne są portale społecznościowe i serwisy towarzyskie.

Często jednak unikamy ich poszukując przyjaźni i miłości. Dzieje się tak dlatego, iż takie internetowe znajomości wydają się nam ryzykowne, nietrwałe i mogą co najwyżej przerodzić się w mało znaczący flirt. Jest to nie do końca prawda, gdyż wiele par zawdzięcza swój związek właśnie takim portalom. Ogromnym atutem takich stron jest to, iż łatwiej mogą na nich kogoś poznać osoby nieśmiałe, zakompleksione i nie potrafiące nawiązywać relacji z innymi ludźmi w życiu codziennym. Najpierw bowiem kogoś poznajemy na np. czacie, kilka tygodni mailujemy, poznajemy się bliżej, oswajamy i dopiero, gdy poczujemy się gotowi umawiamy się na spotkanie w realu. Tego typu „randki” są idealne dla osób zapracowanych, gdyż mailować można nawet w nocy oraz osób wybrednych i niezdecydowanych, ponieważ wybieramy spośród wielu kandydatów.

serfowanie

Jak w internecie znaleźć kogoś wartościowego?

Istnieje wiele portali i serwisów randkowych. Jak więc w sieci odwiedzanej przez setki tysięcy użytkowników znaleźć tą właściwą osobę? Najważniejsze to wybrać odpowiedni portal. Istnieją bowiem takie dla samotnych rodziców, singli, ludzi po rozwodach, niepełnosprawnych.

Oczywiście możemy zarejestrować się na kilku stronach i po przetestowaniu zdecydować się na jedną, na ta która najbardziej nam odpowiada. Kolejnym ważnym krokiem jest odpowiednie zaprezentowanie się na swoim profilu. Należy pisać tylko prawdę. Kłamstwo ma krótkie nogi i może się okazać, że osoba, na której zaczęło nam zależeć nam go nie wybaczy. Do swojego anonsu możemy oczywiście dołączyć zdjęcie.

Ważne, aby było ono naturalne i dobrej jakości. Oczywiście fatalnym pomysłem jest zamieszczanie nie swoich fotografii. Pozwoli nam to, owszem, przyciągnąć potencjalnych kandydatów lecz przy pierwszym spotkaniu prawda szybko wyjdzie na jaw i nasz znajomy może nie zaakceptować przeżytego rozczarowania oraz kłamstwa. Ciekawie opisz swój wygląd, zainteresowania, hobby. Napisz czego lubisz, a czego nie i co niezwykle ważne sprecyzuj dokładnie swoje oczekiwania i wymagania wobec partnera. Napisz jak ma wyglądać, w jakim wieku powinien być, czym się interesować oraz jakie cechy charakteru preferujesz.

Jak uniknąć rozczarowania i oszustwa?

Niestety, zawsze może się okazać, iż mężczyzna, którego poznałaś to zwykły oszust. Aby uniknąć niebezpieczeństwa zachowaj szczególną ostrożność i nie podawaj zbyt szczegółowych informacji o sobie. Nie podawaj swojego adresu, numerów kont, telefonu.

Na ewentualne spotkania zawsze umawiaj się w miejscach publicznych, tam gdzie znajduje się dużo ludzi. Pamiętaj, aby o spotkaniu, jego miejscu i informacjach, które wiesz o swoim partnerze poinformować przyjaciółkę, bądź kogoś z rodziny lub znajomych.

Najlepiej, aby w trakcie pierwszej randki ktoś zadzwonił i przekonał się czy wszystko jest w porządku. Zaufanie jest niezwykle ważne, ale ostrożności też nigdy za wiele.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.