Jak przygotować się do uprawiania snowboardu?

Pierwszy dzień na stoku to dla każdego początkującego snowboardzisty ekscytujący moment.

Zanim jednak oddasz się białemu szaleństwu, przeczytaj kilka cennych wskazówek, które z pewnością okażą Ci się niezwykle pomocne.

Co musi wiedzieć początkujący snowboardzista?

Snowboard nie ogranicza się jedynie do kupna deski i odpowiedniego stroju. Nie łudź się, że reszta przyjdzie sama, bo możesz się nieźle rozczarować. Zaczerpnij kilku lekcji u profesjonalnego instruktora, który pokaże Ci, jak prawidłowo powinno się poruszać po stoku. Przyłóż się do nauki techniki jeżdżenia. To, jak zaczniesz jeździć na początku, zwykle decyduje o późniejszym sposobie poruszania. Raz nabyte złe nawyki ciężko później wyeliminować.

Kilka lekcji zaczerpniętych u specjalisty nie zrobią  z ciebie profesjonalisty w dziedzinie snowboardu. Te umiejętności przychodzą z czasem.

Niezbędnik snowboardzisty

Przewracanie się jest nieuniknione, lepiej przygotuj się na to. Dlatego, aby zaoszczędzić sobie siniaków i bolesnych stłuczeń, zaopatrz się w kask i ochraniacze na kolana, łokcie, biodra i kość ogonową. Bolesne kontuzje w pierwszych dniach na stoku mogą skutecznie zniechęcić do dalszej jazdy na desce.

Oprócz ochraniaczy zaopatrz się również w odpowiedni strój. Pod żadnym pozorem nie zakładaj jeansów, które szybko przemokną i pod wpływem niskiej temperatury staną się sztywne. Jeśli nie masz stosownego ubioru, to spróbuj go wypożyczyć.

Najtrudniejsze są początki

Musisz wiedzieć, że pierwsze dni na stoku dla początkującego snowboardzisty są niezwykle trudne. Tylko chęci i podjęty wysiłek decyduje o tym, czy nauczysz się jeździć na desce czy nie. A to niestety nierozerwalnie związane jest z licznymi upadkami. Tylko wytrwałość i konsekwencja w działaniu zwieńczy sukces, dlatego nie przejmuj się porażkami!

Lewa noga w wiązaniu z przodu deski to “regular”, prawa z przodu to “goofy”. Na początku wiele osób myli te pojęcia ze sobą.

Ciężar ciała przenoś podczas poruszania się na stoku na przednią nogę. Im więcej tego ciężaru będzie znajdować się na przedzie, tym wolniej będziesz jechać, a więc będzie bezpieczniej.

Nauka skręcania dla początkującego snowboardzisty jest także rzeczą skomplikowaną. Wielu z nich używa do tego celu nóg. Przy niewielkiej prędkości wystarczy przenieść ciężar ciała na przednią krawędź deski i obejrzenie się za siebie w kierunku stoku. Wówczas deska samoczynnie skieruje się w tym kierunku, w jakim aktualnie patrzymy.

Gdy nauczysz się skręcać w obie strony na stoku bez przewracania się, wykonuj te czynności jak najczęściej, aż całkowicie wyzbędziesz się ruchów stopami.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.