Jak przerobić stare jeansy?

Kto z nas nie posiada w swojej szafie choćby jednej pary starych, nienoszonych jeansów? Może jednak warto zastanowić się nad nadaniem im nowego życia i przerobieniem na oryginalne spodnie?

Sposobów na przeróbkę jest wiele. Najciekawsze opisujemy poniżej.

Jednym z nich jest podziurawienie materiału na styl podartych, poniszczonych spodni. Dziury możemy zrobić zwykłymi nożyczkami. Ich wielkość i liczba zależą od efektu jaki chcemy osiągnąć. Kolejnym sposobem jest wybielenie materiału. W tym celu wystarczy moczyć jeansy kilka godzin w wybielaczu. Czas moczenia zależy od stopnia wybielenia jaki chcemy osiągnąć. Im dłużej będzie to trwało, tym jaśniejsze będą spodnie.

Nietypowe pomysły 

Następnym ciekawym sposobem jest ufarbowanie. W sklepach dostać możemy specjalne farby do ubrań. Dzięki temu nasze spodnie mogą zyskać całkiem nowy kolor.

W obecnych czasach bardzo popularne jest zdobienie jeansu różnego rodzaju ćwiekami, nitami, łańcuszkami, guzikami, perełkami. Elementy te można umieścić niemalże wszędzie, na kieszeniach, nogawkach, udach…

Często spotykane są także naszywki z motywami skóry, koronki, panterki, kwiatów.  Wszystko zależy od naszej fantazji i efektu jaki chcielibyśmy osiągnąć. Jeśli jednak dojdziemy do wniosku, że nie potrzebujemy kolejnej pary jeansów warto przerobić je na szorty. Wystarczy jedynie obciąć nogawki starych spodni i tym oto prostym sposobem staniemy się posiadaczami oryginalnych i niezwykle modnych jeansowych spodenek.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.