Jak zażywać tabletki antykoncepcyjne

Jak zażywać tabletki antykoncepcyjne?

Jak zażywać tabletki antykoncepcyjne?

Jak zażywać tabletki antykoncepcyjne?

Tabletki hormonalne należy zażywać przede wszystkim regularnie. Zawierają one odpowiednio dobrane dawki sztucznych hormonów. Uniemożliwiają owulację i zagnieżdżenie się zarodka.
Przed wybranie odpowiednich tabletek antykoncepcyjnych należy wykonać badania takie jak: morfologia krwi, próby wątrobowe. Badanie wątroby należy powtarzać co roku.

A jak stosować:

Pierwszą tabletkę przyjmujemy zawsze w pierwszym dniu krwawienia miesiączkowego, następnie dokładnie co 24 godziny zażywa się jedna tabletkę, aż do skończenia opakowania. Przez siedem kolejnych dni nie przyjmuje się tabletek. Jest to czas, podczas którego dochodzi do tzw. krwawienia z odstawienia, przypominającego miesiączkę, wywołanego zaprzestaniem przyjmowania leku.
Po siedmiu dniach, lecz niekoniecznie po zakończeniu krwawienia, rozpoczyna się przyjmowanie pigułek z następnego opakowania.
Każda tabletka została oznaczona nazwą dnia tygodnia. Na przykład jeżeli miesiączka zaczęła się we wtorek to należy zacząć tym właśnie dniem tygodnia i dalej przyjmować  w kolejnych dniach o tej samej porze.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.