Jak dbać o włosy

Jak zapuścić włosy?

Marzysz do długich pięknych włosach do pasa? Na Twojej głowie znajdują się jednak niezbyt długie pukle włosów i myślisz co zrobić aby je zapuścić? Ten artykuł jest idealny dla Ciebie! Dzisiaj podpowiemy Wam co zrobić aby uzyskać długie, zdrowe włosy. Nie jest to łatwa sprawa, wymaga kilku wyrzeczeń, poświęcenia i cierpliwości, ale warto czekać na efekty!

Zapraszamy do lektury!

Przede wszystkim – aby mieć długie włosy, musimy utrzymywać swoje krótkie pukle w dobrej kondycji. Tylko wtedy będziesz w stanie zapuścić włosy, które będą ozdobą.

Zdrowy tryb życia

Przed rozpoczęciem zapuszczania włosów należy zadbać o nie od wewnątrz. To co jemy, pijemy ma ogromny wpływ na kondycje naszej skóry, paznokci, ale także włosów! Jedz dużo warzyw, owoców, pij duże ilości wody. Wtedy Twoje włosy będą rosły szybciej, gdyż organizm będzie odżywiony i nie będzie szczędził energii na „produkcję” nowych włosów. Osoby z niedoborem witamin cierpią na nadmierne wypadanie włosów i ich dużą łamliwość. Dobrym pomysłem jest również łykanie suplementów diety bogatych w skrzyp polny. Świetnie działa on na

Regularne wizyty u fryzjera

Może zabrzmi to absurdalnie, ale edną z najważniejszych spraw w zapuszczaniu włosów jest ich regularne podcinanie. Jeśli nasze włosy są zniszczone – nie ma innego wyjścia – musimy je obciąć. Sprawi to, że będą one rosły zdrowe i piękne. Włosy rozdwojone często łamią się na końcach, dlatego też „rosną wolniej”, bo po prostu odłamują się na pewnej długości. Jeśli zaczynasz zapuszczanie włosów i są w nie najlepszej kondycji – koniecznie je podetnij. Dopiero od tej pory możesz zacząć marzyć o długich, pięknych włosach. Jeżeli regularne wizyty u fryzjera to dla Ciebie zbyt duży wydatek lub po prostu nie możesz znaleźć dobrego fryzjera, zakup nożyczki fryzjerskie i obcinaj kosmyki sama. Jeśli zobaczysz zniszczoną końcówkę – po prostu ją obetnij! Pamiętaj jednak, że nożyczki fryzjerskie to nie zwykłe nożyczki do papieru, dlatego pytaj o nie  w sklepach lub hurtowniach fryzjerskich.

Odżywiaj włosy

Jeśli nastawiasz się na zapuszczenie włosów, powinnaś pamiętać, że muszą być one bardzo zadbane, aby nie było konieczności częstego podcinania ich. Wbrew pozorom 5 centymetrów ubytku co miesiąc to dużo, jeśli chcesz uzyskać szybkie efekty. Powinnaś zatem po każdym myciu obowiązkowo używać odżywki ze spłukiwaniem. Po umyciu włosów i lekkim osuszeniu ręcznikiem, wcieraj w nie serum lub spryskaj sprayem, tak aby były zabezpieczone przed urazami mechanicznymi. Zwróć dużą uwagę na końcówki.

Ogranicz gorące zabiegi

Aby Twoje włosy były zdrowe, a co za tym idzie pięknie rosły, powinnaś ograniczyć wszystkie zabiegi, które emitują wysoką temperaturę. Zrezygnuj z prostownicy i codziennego używania lokówki oraz suszarki. Jeśli już będziesz  musiała wyprostować włosy używaj sprayów ochronnych lub serum. Pamiętaj, że temperatura 180 stopni jest wystarczającą do wyprostowania włosów, wyższa jedynie bardziej je zniszczy. Po jednym paśmie włosów przeciągaj maksymalnie dwa razy.

Szczotkowanie włosów

Zrezygnuj z tradycyjnej szczotki do włosów, która mocno je ciągnie i powoduje, ze bardzo się łamią. Zamiast tego używaj grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami. Świetnym rozwiązaniem jest również używanie szczotki tanglee teezer. Pamiętaj aby nie czesać mokrych włosów! Po umyciu zaczekaj aż przeschną, wtedy będzie Ci łatwiej je rozczesać i dodatkowo ich nie zniszczysz.

Upinaj zawsze włosy do spania, ale nie rób tego zbyt mocno! Za ciasne kucyki i koki tylko zniszczą Twoje włosy. Nie chodź również spać z mokrymi włosami, gdyż to bardzo je niszczy.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.