Jak stosować serum do twarzy?

serum

Jak stosować serum do twarzy?

Serum posiada wiele zalet. Nie tylko wygładza skórę i błyskawicznie ją rozświetla, ale również dba o właściwy poziom nawilżenia, przez co cera wygląda na młodszą i promienną.

To kosmetyk, który wykazuje się o wiele silniejszym działaniem niż krem, gdyż w jego składzie zawartych jest więcej substancji aktywnych.

Dobór kosmetyku

Kupując serum, pamiętajmy o zasadzie, że dobieramy je ściśle do typu skóry i jej potrzeb. Do cery wysuszonej potrzebny jest intensywnie nawilżające, do zmęczonej i szarej – pobudzające do odnowy, a na przebarwienia – rozjaśniające. Jednak najczęstszym powodem kupowania serum jest chęć kobiet do przywrócenia skórze dawnej elastyczności i jędrności. Wybieramy je również wtedy, gdy na naszej twarzy zagościły pierwsze zmarszczki. W przypadku, gdy nie dokuczają nam inne problemy, z powodzeniem wystarczy dobry krem.

Stosowanie

W sytuacji, gdy skóra została wystawiona na działanie promieni słonecznych albo jest ogólnie w gorszym stanie, przeprowadzamy kilkutygodniową regenerację. Wtedy serum nakładamy na skórę codziennie (rano i wieczorem). Po tym czasie wracamy do dawniej używanych kremów.

Jeśli na twarzy pojawiają się zmarszczki spowodowane upływem lat, zwykły krem to za mało. Wtedy serum musi zagościć na stałe. W zależności od zapotrzebowania naszej cery, kosmetyk nakładamy kilka razy w tygodniu. Dzięki temu nasza skóra na dłużej zachowa świeży, młody wygląd.

Kosmetyk nakładamy zawsze na dobrze oczyszczoną skórę twarzy. Nakładamy krem albo podkład dopiero wtedy, gdy dobrze się wchłonie.

Oceń

Tagi:

  • jak stosować serum do twarzy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.