Jak w 30 minut poprawić wygląd skóry i włosów?

domowe spa

Jak w 30 minut poprawić wygląd skóry i włosów?

Po całym dniu pracy, załatwianiu rozmaitych spraw oraz czasie spędzonym z najbliższymi bardzo często nie starcza sił ani czasu na kilkugodzinne zabiegi pielęgnacyjne. Wizyta w salonie to kosztowna przyjemność, a na wolny termin nierzadko trzeba czekać kilka tygodni.

Jest jednak parę trików, które pozwolą w pół godziny przywrócić skórze promienny i zdrowy wygląd, a włosom blask i witalność. Bez zbędnych kosztów i wychodzenia z domu.

Zorganizuj swoje domowe SPA

Organizowanie domowego SPA warto zacząć od zebrania wszystkich niezbędnych kosmetyków, ręczników i miękkiego, ciepłego szlafroka. Przyda się również kominek do aromaterapii, który napełnić można olejkiem o ulubionym zapachu. Dzięki temu łatwiej się zrelaksujemy, a zabiegi pielęgnacyjne będą dla nas niezwykłą przyjemnością.

Spośród odprężających olejków możemy wybrać zapach: różany – działa relaksująco, przeciwdepresyjnie oraz ściągająco, melisowy – odświeżający i przeciwdepresyjny, lawendowy – działa odświeżająco i uspokajająco, rumiankowy – rozluźniający i odświeżający.

Kilkuminutowy peeling na początek

Zabiegi powinien rozpocząć 5 minutowy peeling. Dzięki niemu złuszczona zostanie warstwa martwych komórek oraz pobudzone będzie krążenie. W ten sposób oczyszczona i rozgrzana skóra będzie lepiej wchłaniać aktywne składniki kosmetyków, które zostaną później zaaplikowane. Podczas peelingu nie można zapomnieć o twarzy – dzięki temu nałożona później maseczka lepiej i dokładniej zadziała. Kosmetyki złuszczające do ciała nie powinny być jednak stosowane na skórę twarzy, gdyż peelingi do ciała są gruboziarniste, mają w swym składzie nieco inne składniki niż te do twarzy i mogłyby podrażnić naszą skórę.

Kilkuminutowy masaż wodny

Kolejnym krokiem jest 5 minutowy masaż wodny, który wykonujemy, zmywając peeling. Powinien być on wykonany silnym strumieniem wody, najlepiej przy użyciu słuchawki prysznica.

Doskonale sprawdza się masaż naprzemienny ciepłą i zimną wodą. Najpierw skórę należy masować wodą ciepłą przez 40-50 sekund, a następnie zimną 5-10 sekund. Strumień wody należy kierować kolejno na poszczególne partie ciała rozpoczynając od pleców, przez klatkę piersiową, brzuch, biodra, a kończąc na nogach. Przed zakończeniem wodnego masażu należy również umyć włosy i dobrze je spłukać.

Kąpiel

Najwięcej czasu poświęcamy kąpieli – 15-20 min. Do wanny najlepiej wsypać sól do kąpieli lub wlać aromatyczny olejek. Kosmetyk powinien być dobrze dobrany do potrzeb naszej skóry. W tak przygotowanej ciepłej zanurzamy całe ciało, aplikujemy jednocześnie na twarz maseczkę i relaksujemy się. Maseczkę trzymamy na twarzy przez tyle minut, ile określono na opakowaniu. Po upływie wyznaczonego czas resztki zmywamy bawełnianym wacikiem lub wklepujemy.

Nie zapomnij o masce na włosy!

Na 2-5 min przed końcem kąpieli na wcześniej umyte włosy nakładamy maseczkę. Kosmetyk dobieramy odpowiednio do kondycji i potrzeb naszych włosów. Najlepsze efekty uzyskamy zakładając na głowę foliowy czepek i owijając ją ręcznikiem. Po upływie paru minut spłukujemy całe ciało oraz włosy.

Masaż całego ciała

Końcowym etapem naszego SPA jest masaż ciała. Wykonujemy go 5 minut przy użyciu właściwie dobranego kosmetyku, który będzie doskonale wchłaniany przez naszą rozgrzaną i lepiej ukrwioną skórę.

Masaż wykonujemy okrężnymi ruchami w kierunku serca, rozpoczynając od stóp i przesuwając się ku górze. Szczególnie starannie powinny być masowane miejsca skłonne do tworzenia się cellulitu.

Warto wybrać do tego kosmetyk antycellulitowy. Tak potraktowana skóra z pewnością odzyska blask, wspaniały wygląd i jędrność, a my poczujemy się zrelaksowani i odprężeni bez zbędnych kosztów i poświęcania dużej ilości czasu.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.