Jak wybrać dobrą poduszkę do spania?

Od dobrego snu zależy nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego warto zadbać o to, aby był spokojny i przyjemny, co może zagwarantować nam dobrze dobrana poduszka.

Wiele osób zwraca uwagę jedynie na dobór odpowiedniego materaca do spania. A jest to tak samo ważne, jak zakup dobrej poduszki.

 

Jak rozpoznać dobrą poduszkę?

Poduszka powinna dobrze podpierać kręgosłup, aby znajdował się z naturalnej dla niego pozycji – powinien być wygięty w kształcie litery S. Musi być także odpowiednio dopasowany do twoich osobistych preferencji w czasie zasypiania.

Jeśli lubisz spać na plecach – poduszka powinna być średnio miękka i wyższa

Gdy lubisz zasypiać na brzuchu, zadbaj o to, aby poduszka była miękka i niska. Wówczas samoczynnie dopasuje się do wagi ciała.

Dla śpiących na boku najlepsze będą wyższe, twarde poduszki, które dobrze przytrzymają głowę.

Jeśli w czasie snu często zmieniasz pozycję i raz śpisz zna boku, a potem odwracasz się na plecy, wybierz poduszkę średniej wysokości, która będzie wyposażona w elastyczne wypełnienie.

W sklepach znajduje się wiele poduszek, ich ilość niekiedy przyprawia o zawrót głowy. Przekonaj się, co proponują producenci.

Poduszki dla alergików – zawiera naturalne wypełnienie, przyjazne alergikom. Nie przylegają do niej roztocza, bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu szyi oraz głowy.

Z puchu – są lekkie, miękkie, a przy tym bardzo ciepłe, zwłaszcza te wykonane z puchu gęsiego, który znany jest ze swych delikatnych właściwości. Nawet po dłuższym użytkowaniu nie będzie się zbijać, dodatkowo przyjmuje wilgoć, ale jest przewiewna. Niewątpliwym atutem jest możliwość prania, po którym nie traci swojego kształtu ani właściwości.

Wykonane z biopianki – mają zdolność „zapamiętywania” kształtu ciała osoby na niej śpiącej. Wówczas kręgosłup staje się lepiej podparty, a mięśnie szyi lepiej ukrwione. Dodatkowo pokryta materiałem o działaniu antybakteryjnym.

Z lateksu i pianki termoelastycznej – potrafi dopasować się do kształtu głowy, nie tracąc swojego wyglądu. Wyposażona w specjalne kanaliki, które zapewniają stały dostęp powietrza.

poduszka-do-spania-jak-wybrac

4/5 - (2 votes)

One Response

  1. Ola 14 kwietnia 2014

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.