Jak wtapiać ozdoby w akryl?

W przypadku akrylu, podobnie jak w metodzie żelowej ozdoby zatapiać najlepiej w pierwszej warstwie. Najlepiej wtapiać je w górnej części paznokcia, dzięki czemu naturalna płytka paznokcia lepiej zniesie kolejne warstwy i ciężar masy. Na wszystkie nałożone wcześniej i wtopione ozdoby oczywiście należy nałożyć przeźroczysty akryl.

Jeśli zamierzasz zatopić w akrylu grubsze ozdoby (donaty) postaraj się umieścić je na środku paznokcia, tam gdzie jest on najgrubszy.

Z kolei koronkę czy folię ciętą nakładaj na lekko mokry akryl, dociśnij drewnianym patyczkiem i przytrzymaj aż akryl wyschnie.

W przypadku brokatu nabierz pędzelkiem odrobinę akrylu, zmieszaj z brokatem, a następnie nakładaj na paznokieć. Pędzelek pomoże nam nałożyć nie tylko brokat, ale też różne malutkie elementy, takie jak cyrkonie.

Chętnie zatapianymi ozdobami w akrylu są też suszone listki lub kwiatki, można je łatwo wtopić w akryl, lekko dociskając drewnianym patyczkiem.

Ozdabiając paznokcie pamiętaj, by sprawdzić czy zbyt dużo ozdób nie zmieni kształtu twojego paznokcia. Za dużo ozdób może sprawić, że paznokcie będą wyglądać ciężko i nieestetycznie, dlatego lepiej zachować umiar, dzięki czemu twoje paznokcie będą piękne i eleganckie.

Jak wtapiać ozdoby w akryl – wideo porady

Sprawdź jak zatapiać cyrkonie w akrylu

 

Jak zatapiać koronki w akrylu

 

Jak zrobić brokatowe paznokcie

3/5 - (2 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.