Jak określić typ urody?

Istnieją cztery podstawowe typy urody – wiosna, lato, jesien oraz zima. Aby określić, do którego z nich się należy, najlepiej bez makijażu stanąć przed lustrem, uważnie przyjrzeć się swojej twarzy, włosom, oczom.

Typ wiosna

Wiosna ma ciepły kolor skóry, czasami z piegami, opala się bardzo dobrze, opalenizna długo się utrzymuje. Może mieć niebieskie, zielone, turkusowe lub jasno brązowe oczy, z raczej delikatną oprawą, natomiast włosy w kolorach od bardzo jasnego blondu do jasnego brązu, cerę brzoskwiniową, morelową, przezroczystą.

Typ lato

Lato ma raczej chłodny kolor skóry, o błękitnym odcieniu, delikatnej, mlecznej bądź różowej cerze, dobrze się opala, często ma piegi w kolorze szarobrązowym. Może mieć szaroniebieskie, jasnoniebieskie, szare, szarozielone, niebieskozielone, piwne lub jasno brązowe oczy, ze średnio nasyconą oprawą, z kolei włosy w kolorach od średniego blondu do średniego brązu.

Typ jesień

Jesień ma jasną, bladą cerę z rudymi piegami, intensywną karnacją o brzoskwiniowym odcieniu, prawie w ogóle się nie opala. Ma najczęściej błyszczące, intensywnie nasycone oczy w kolorze jasnobłękitnym, stalowym, niebieskozielonym, bursztynowym, ze złocistymi plamkami na tęczówce, zaś włosy rude, marchewkowe, miedziane, kasztanowe lub złocisty blond.

Typ zima

Typ urody zima ma dwa warianty – królewna Śnieżka i Cyganka. Pierwszy wariant charakteryzuje się jasną, porcelanową cerą, ciemnymi włosami, niebieskimi oczami z ciemną oprawą, w ogóle się nie opala. Drugi wariant natomiast charakteryzuje się ciemną skórą, która bardzo dobrze opala się na brązowo, nie miewa piegów, ma oczy w kolorze czystego brązu, który przechodzi w czerń, o tęczówce silnie oddzielonej od białka, włosy natomiast przechodzą od średniego brązu do czerni.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.