Jak określić kształt twarzy?

Kształt twarzy determinuje wiele rzeczy związanych z pielęgnacją urody, makijażem, doborem fryzury itp. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku kobiet.

Jeżeli więc nie masz pojęcia, jaki dokładnie masz kształt twarzy, przeczytaj poniższy artykuł, a już nigdy więcej nie będziesz otwierać oczu ze zdumienia, kiedy przeczytasz, że jakaś fryzura świetnie pasuje do twarzy kwadratowej, natomiast w przypadku twarzy trójkątnej na pewno się nie sprawdzi.

Określanie kształtu twarzy – kolejne kroki

Potrzebne będzie lusterko i dobre oświetlenie – dlatego najlepiej oceny kształtu twarzy dokonać w łazience. Odgarnij włosy do tyłu, zwiąż w kucyk, aby nie przeszkadzały Ci w dokonywaniu oceny – i do dzieła.

1. Oceń, która część twarzy (żuchwa, policzki czy czoło) jest najszersza.

  • wszystkie części są jednakowe (prawdopodobnie Twoja twarz ma kształt kwadratu, owalu lub okręgu)
  • najszersze jest czoło, a pozostała część twarzy wysmukla się do podbródka (prawdopodobnie Twoja twarz ma kształt serca)
  • najszersze są policzki (prawdopodobnie Twoja twarz ma kształt diamentu)
  • najszersza żuchwa (prawdopodobnie Twoja twarz ma kształt trójkąta).

2. Oceń kształt swojej szczęki.

  • okrągła (typowa dla twarzy okrągłej oraz owalnej)
  • kwadratowa (typowa dla twarzy kwadratowej, występuje też w przypadku twarzy trójkątnej i diamentowej)
  • sterczący (typowy dla twarzy o kształcie serca).

Jeżeli twoja twarz nie będzie pasowała do żadnego z powyżej wymienionych typów, możliwe, że masz twarz mieszaną, w przypadku której można sobie pozwolić na największe szaleństwo, jeżeli chodzi o dobór fryzury czy makijażu.

Pamiętaj jednak, że nie musisz rygorystycznie wybierać fryzury czy makijażu zgodnie z regułami dotyczącymi Twojego kształtu twarzy. Jeżeli w danej fryzurze, mimo że teoretycznie jest zakazana, czujesz się świetnie – nie zmieniaj jej, bo Twoje dobre samopoczucie jest najważniejsze :)

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.