Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Jak dobrać idealne okulary?

Okulary są modnym dodatkiem, który nadaje charakteru naszym stylizacjom. Powinny być nie tylko ładne i praktyczne, ale przede wszystkim odpowiednio dobrane do kształtu naszej twarzy.

Dobór odpowiedniego fasonu, kształtu oprawki do twarzy jest dla każdego ogromnym  wyzwaniem. Dziś radzimy, jak znaleźć okulary

Dobór okularów – wskazówki praktyczne

Warto wiedzieć, iż ogólnie przyjęło się, że linie poziome optycznie poszerzają, a pionowe wydłużają twarz, te zakrzywione łagodzą, a okrągłe pogrubiają i zaokrąglają. Oprawki prostokątne wydłużają, a tzw. kocie kształty podnoszą kąciki oczu. Okulary zatem powinno dopierać się do kształtu twarzy. Osoby posiadające twarz kwadratową będą korzystnie wyglądały w okularach delikatnie zaokrąglonych. Do twarzy owalnej pasuje raczej większość oprawek, więc jej właściciele mogą pozwolić sobie na szaleństwo w wyborze.  Natomiast osoby o twarzy okrągłej powinny decydować się na okulary o prostych, kanciastych kształtach, które znacznie wyszczuplą, wysmuklą i wydłużą twarz. W przypadku twarzy trójkątnej najważniejsze jest złagodzenie ostrych rysów. Dla tego typu idealne będą oprawki z delikatną obwódką i prosta poziomą linią.

Najważniejsza reguła – wygodne i dopasowane

Trzeba zapamiętać, że poprawnie dobrane okulary nie mogą się zsuwać, nie mogą być za blisko i za daleko oczu, muszą być dopasowane do koloru oczu, włosów i karnacji oraz powinny się mieścić między łukiem brwiowym i kośćmi policzkowymi. Najważniejsze jest, aby były wygodne i abyśmy czuli się w nich komfortowo.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.