5 doskonałych wskazówek, które zmniejszą podgardle w ciągu kilku dni

Podgardle jest jednym z najgorszych koszmarów mężczyzn i kobiet, ale niestety wiele osób niemogących zapanować nad swoją wagą, zmaga się z tym problemem.

Podgardle to nieestetyczne nagromadzenie tłuszczu pod brodą, które często bywa nazywane drugą brodą. Może składać się z tkanki tłuszczowej lub skóry, która utraciła napięcie w obszarze od żuchwy do tarczycy. Poniżej znajdziecie kilka skutecznych sposób, pomagających wyeliminować podgardle.
1 – Dobra postawa

Podczas chodzenia należy trzymać głowę w pozycji neutralnej, nie pochylać jej do przodu ani do tyłu, nie trzymać zbyt nisko ani zbyt wysoko. Podczas pracy należy zająć prawidłowe stanowisko, by mieć prostą szyję.

2 – Spanie na cienkiej poduszce

Wysokie poduszki są wrogiem tych, którzy na nich śpią. Po pierwsze powodują chrapanie, a po drugie są odpowiedzialne za rozciąganie skóry, przez co może ona stworzyć podwójny podbródek.

3 – Nawilżanie

Tak jak skóra twarzy, tak i skóra szyi wymaga nawilżenia, koniecznie trzeba więc nakładać na nią balsam lub krem. Ważne jest również, by dobrze oczyszczać obszar szyi. Zaleca się także używanie specjalnych kremów na noc, które dają efekt liftingu.

4 – Ćwiczenia mięśni

Otwarta wymowa samogłosek jest ćwiczeniem wskazanym do ujędrniania skóry twarzy, ale jest to też dobre ćwiczenie na ujędrnienie szyi. Wykonuj to ćwiczenie w lustrze i staraj się mocno zaciskać mięśnie, a zauważysz, jak pracują na twarzy i szyi.

5 – Guma do żucia

Guma do żucia jest idealnym sposobem ujędrniania mięśni twarzy i szyi. Jest też świetnym ćwiczeniem usuwającym podwójny podbródek. 
Poza tym najważniejszą kwestią jest przyjęcie zdrowych nawyków żywieniowych i wybranie podstawowych ćwiczeń profilaktycznych.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.