Jak wybrać torebkę?

O torebce można śmiało powiedzieć, że jest najlepszą przyjaciółką kobiety. Każda z nas ma w swojej kolekcji przynajmniej jedną, rekordzistki nawet kilkanaście albo kilkadziesiąt torebek, na każdą okazję inną.

Jak dobrać torebkę do wieku, stroju czy figury, tak aby była ona ozdobą?

 

Wskazówki, jak wybrać torebkę

Przede wszystkim należy pamiętać, że kobiety drobne powinny wybierać torebki mniejsze, a rezygnować z dużych, modnych od kilku sezonów. Na te ostatnie powinny natomiast decydować się kobiety o obfitych kształtach. Nie będą do nich pasowały natomiast malutkie torebeczki, gdyż jedynie niepotrzebnie dodadzą kilogramów.

Torebka nie musi pasować kolorystycznie do butów – ten trend modny był kilka sezonów temu. Teraz ma być mocnym akcentem ubrania, np. jeżeli ubieramy się na czarno, śmiało możemy sobie pozwolić na torebkę czerwoną lub żółtą. Warto jednak zwrócić uwagę na współgranie poszczególnych elementów butów i torebki – np. materiałów, faktur czy tonacji. Najlepiej, aby torebka była ze skóry – taka zawsze jest modna i stanowi stylowe uzupełnienie stroju, jednak na  rynku dostępne są również torebki z tworzyw sztucznych, wzorzystych materiałów – świetne na wakacyjne wypady za miasto.

Warto również dobrać torebkę do stylu życia, codziennej aktywności, ilości rzeczy, które codziennie ze sobą nosimy. Aktywne kobiety, podróżujące, chodzące do szkoły powinny zdecydować się na plecaki lub torby z długim paskiem, przewieszane przez ramię – pojemne i wygodne do noszenia. Kobiety pracujące w biurach albo noszące neutralne stroje powinny wybierać średnich rozmiarów torebki na ramię albo do ręki – ciekawym akcentem może być intensywny kolor takiej torebki.

Należy również pamiętać, aby troszczyć się o swój kręgosłup i nie przeciążać torebki – zwłaszcza jeżeli planujemy dłuższe wyjście.
Warto mieć w szafie przynajmniej trzy torebki – wieczorową, dużą na co dzień i klasyczną, która pasuje do każdego stroju i zawsze będzie modna.

jak-kupic-dobra-torebke

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.