Jak zrobić chusteczki toaletowe?

Osoby o wrażliwej skórze często nie mogą używać zwykłego papieru toaletowego i muszą sięgać po nawilżane chusteczki, te jednak dużo kosztują. Ponadto zawierają duże ilości substancji perfumujących i chemicznych. To samo dotyczy jednorazowych chusteczek kuchennych i domowych, które dobrze działają, ale również zawierają środki chemiczne. Można więc zrobić własne. Jest na to w Internecie wiele przepisów, ale ten jest najlepszy.

Kup najzwyklejszy papier w dużych rolkach (może być droższy niż tanie ręczniki papierowe, ale jest mocniejszy i bardziej wydajny). Przetnij je na pół, weź około 15-20 arkuszy z każdej małej rolki i złóż je starannie w stos. Będą to chusteczki toaletowe, natomiast pozostałe rolki będą przeznaczone do dwóch domowych pojemników. Ułóż starannie przeznaczone do toalety arkusze w czystym plastikowym pudełku. Wymieszaj 2 łyżki octu, ¾ szklanki wody i trochę mydła. Niektóre przepisy wymagają trochę gliceryny. Zalej mieszanką złożone arkusze papieru i zamknij pojemnik. Masz gotowe chusteczki toaletowe.

Umieść rolki w pojemnikach przeznaczonych na chusteczki dezynfekujące. Rolka byłaby za gruba, dlatego trzeba zdjąć 15-20 arkuszy. Wymieszaj 1 szklankę octu i 1 szklankę wody z ½ łyżeczki płynu do mycia naczyń. Zalej rolki w pojemniku. Odstaw na około 6 godzin. Ostrożnie wyjmij kartonową rolkę.

W ten sposób masz 2 pojemniki chusteczek kuchennych plus chusteczki do WC za kilka złotych. Jest to dobre dla Twojego portfela i naszej planety.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.