Jak optycznie powiększyć usta?

Która z nas nie marzy o ponętnych, kształtnych i wydatnych ustach? Oczywiście można spełnić to marzenie i udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, ale spójrzmy prawdzie oczy – takie zabiegi są bardzo kosztowne i nie wszystkie panie na nie stać. Ale drogie panie to nie oznacza, że nie możemy mieć pięknych ust! Wystarczy tylko użyć kilku domowych sposobów…

Powiększanie ust domowymi sposobami

Przyprawy nie tylko wzbogacają smak wielu potraw, mało kto wie, że stanowią składnik wielu kosmetyków powiększających usta. Spróbuj wetrzeć w usta odrobinę cynamonu, chilli, pieprzu, tabasco czy kardamonu, aby już po chwili poczuć mrowienie i pełniejszy kształt.

Kolejnym sposobem na domowe powiększenie ust są ćwiczenia z głoskami. W tym celu należy na głos wymawiać wszystkie samogłoski, takie jak a, e, i, o, u czy y i starannie napinać przy tym mięśnie. Efekty odniesiesz wtedy, gdy czynność będziesz wykonywała regularnie, przez minimum 3 minuty.

Usta może ćwiczyć jeszcze w inny sposób. Wydymaj je i powoli wypuszczaj powietrze albo wypuszczaj powietrze tak, jakbyś chciała zagwizdać. Efektów spodziewaj się, jeśli czynność będziesz wykonywać minimum raz dziennie.

Nie od dziś wiadomo, że masaże wpływają korzystnie na nasze zdrowie oraz samopoczucie. A masaże ust mogą z czasem przyczynić się do ich powiększenia. Do zabiegu potrzebujesz jedynie szczoteczki do zębów albo szorstkiego ręcznika. Pocieraj nimi usta i wykonuj okrężne.

Usta będą wyglądać na pełniejsze, kiedy zadbasz o ich zdrowy wygląd.

Zadbaj o właściwą kondycję ust. Na popękane i wysuszone nie wpłynie dobrze żaden trik powiększający. Dlatego najpierw zaprzyjaźnij się z peelingiem na bazie cukru albo takim do kupienia w drogerii. Wykonuj go zgodnie z zapisem na opakowaniu, zbyt częsty może spowodować podrażnienia.

Na polepszenie ukrwienia i kolorytu skóry świetnie wpłynie masaż przy użyciu… kostki lodu. Oczywiście możesz pójść do drogerii i zakupić chłodzący błyszczyk, ale po co wydawać pieniądze, skoro w Twojej zamrażarce na pewno znajdzie się lód.

Optycznie powiększyć usta możesz również dzięki odpowiedniemu makijażowi. Dlatego w Twojej kosmetyczce koniecznie musi znaleźć się konturówka, którą obrysujesz kontur ust. Pamiętaj, że musi być w tym samym kolorze co szminka. Jeśli będzie jaśniejsza – pomniejszy usta, z kolei zbyt ciemna już od dawna nie jest modna. Na końcu wypełnij zarys ust szminką i całość pomaluj jeszcze transparentnym lub brokatowym błyszczykiem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.