Jak dbać o pędzle do makijażu?

O tym, że po pędzle do makijażu sięgamy coraz częściej, zastępując nimi niezbyt wygodne aplikatory czy puszki, większości z was nie trzeba chyba mówić. Są one o wiele bardziej wygodne, higieniczne, umożliwiają bardziej precyzyjny makijaż i naprawdę ułatwiają życie, zwłaszcza tym kobietom, które w makijażu stawiają na staranność i lubią malować się nieco mocniej, używając większej ilości kosmetyków niż tylko podkład i tusz do rzęs.

O pędzle należy jednak dbać, aby służyły nam jak najdłużej, ale też, aby zapobiegać gromadzeniu się na nich bakterii, które w ostatecznym rozrachunku mogą przyczynić się do pogorszenia stanu cery. A to chyba ostatnia rzecz, na jaką każda dbająca o siebie kobieta ma ochotę. W jaki więc sposób pielęgnować pędzle do makijażu? O tym dzisiaj.

Jak dbać o pędzle do makijażu?

Prawidłowa pielęgnacja pędzli do makijażu polega przede wszystkim na ich myciu. Pędzle do korektora, podkładu, eyelinera w płynie itp. należy myć zaraz po użyciu – na mokrych od kosmetyku pędzlach zbierają się bowiem bakterie i ponowne ich użycie mogłoby mieć niekorzystne skutki.

Pędzle do aplikacji kosmetyków o konsystencji pudru, czyli pędzle do pudru, a także do cieni, wystarczy myć raz w tygodniu – ale to absolutne minimum. Jeżeli uważasz, że Twój pędzel wymaga częstszej pielęgnacji – myj go częściej.

Jak prawidłowo myć pędzle do makijażu?

Pędzle możemy myć albo powierzchownie, albo głęboko. Powierzchowne ich mycie polega na użyciu specjalnego preparatu do dezynfekcji pędzli, który aplikuje się np. na chusteczkę higieniczną i pociera się o pędzel tak długo, aż będzie zupełnie czysta.

Drugi sposób jest bardziej dogłębny. Będziemy do niego potrzebować miseczki z ciepłą wodą i odrobiny szamponu do włosów. Do miseczki nalewamy szklankę ciepłej wody, moczymy w niej pędzle, aplikujemy na każdy z nich nieco szamponu, pocieramy do wytworzenia się piany, ostrożnie, aby nie uszkodzić włosia, a potem płuczemy, najpierw w miseczce, a potem pod bieżącą wodą, do momentu, aż usuniemy wszystkie zanieczyszczenia.

Potem pędzel delikatnie wyciskamy, możemy również odsączyć nadmiar wody przy użyciu chusteczki. Nie suszmy ich nigdy na kaloryferze czy suszarką, najlepiej pozwólmy im wyschnąć samodzielnie, na płasko, np. na blacie stołu. Suszenie pędzla na stojąco może sprawić, że woda dostanie się do trzonka i rozklei pędzel, dlatego należy unikać takiego sposobu.

Informacje na temat wyboru pędzli do makijażu znajdziesz tutaj:

Jak dbać o pędzle do makijażu? – porady video

Poniżej film ilustrujący, w jaki sposób pielęgnować pędzle do makijażu.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.