Jak włączyć tryb awaryjny?

Są sytuacje, kiedy konieczne stanie się włączenie trybu awaryjnego, np. gdy system został zainfekowany przez wirusa, nie chce się prawidłowo uruchomić itp.

tryb awaryjny

Wchodząc do trybu awaryjnego, będziemy mieli możliwość rozwiązania większości problemów z systemem i przywrócenia jego stabilności.

Uruchamianie trybu awaryjnego

Są dwie możliwości uruchomienia trybu awaryjnego – podczas uruchamiania systemu, a także z poziomu Windowsa.

Tryb awaryjny podczas uruchamiania systemu

W pierwszym przypadku wystarczy, że w czasie startu systemu, jeszcze przed pojawieniem się logo Windows  naciśniemy klawisz F8, a potem wybierzemy tryb awaryjny, jaki najbardziej nam odpowiada w danym momencie (czyli „Tryb awaryjny”, „Tryb awaryjny z obsługą sieci” oraz „Tryb awaryjny z wierszem polecenia”.

Tryb awaryjny z poziomu systemu Windows

Jeżeli Windows uruchomił się normalnie, tryb awaryjny możemy włączyć z jego poziomu. Wchodzimy do menu Start, wybieramy polecenie Uruchom i wpisujemy msconfig. W oknie konfiguracji przechodzimy do zakładki Rozruch i wybieramy pozycję Bezpieczny rozruch. Wybieramy, czy chcemy włączyć tryb awaryjny Minimalny, czy Sieć (czyli z dostępem do internetu). Po zatwierdzeniu zmian wyłączamy i włączamy komputer – i powinien on włączyć się nam w trybie awaryjnym.

Ważne!

Po zdiagnozowaniu i rozwiązaniu problemu koniecznie musimy odłączyć opcję Bezpieczny rozruch, gdyż w innym wypadku komputer będzie się nam cały czas włączał w trybie awaryjnym.

Jak włączyć tryb awaryjny? – porady video

Dwa sposoby na włączenie trybu awaryjnego w systemie Windows XP.

Jak włączyć tryb awaryjny w systemie Windows 7.

Jak włączyć tryb awaryjny w systemie Windows 8.

2/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.