Jak szlifować beton?

Beton to jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych. Jego prostota i wytrzymałość, a także dobra cena sprawiają, że jest to materiał, który jest często wykorzystywany. Niestety beton kojarzy się zwykle jako szara, chropowata powierzchnia. Aktualnie jednak dostępne są metody szlifowania betonu, dzięki którym beton nie musi być już ukrywany pod materiałami wykończeniowymi.

 

Superfloor to system mechanicznego szlifowania betonu stworzony w Szwecji.
Metoda ta polega na szlifowaniu i polerowaniu warstw betonu przy wykorzystaniu maszyn i narzędzi szlifiersko-polerskich o właściwej gradacji ścierania. Dzięki temu uzyskuje się połyskliwą, gładką powierzchnię, estetyczną i funkcjonalną, porównywalną z posadzkami granitowymi lub marmurowymi. Metodę tą stosuje się do nowych posadzek betonowych, a także już do istniejących. Idealnym uzupełnieniem polerowanego betonu jest zastosowanie środków chemicznych używanych w czasie procesu szlifowania.

Wykorzystanie specjalnych środków chemicznych w czasie procesu szlifowania sprawia, że porowata i szorstka struktura betonu zostaje uszczelniona dzięki zmianie aplikowanych substancji płynnych w substancję stałą. Sprawia to, że szczeliny w betonie się zamykają.

 

Jak szlifować beton – wideo porady

Szlifowanie betonu – Superfloor

[you

Szlifowanie betonu przy użyciu szlifierki Rokamat 600

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.