Jak stosować antyperspiranty

Jak stosować antyperspirant?

antyperspiranty

Jak stosować antyperspirant?

Antyperspiranty są to kosmetyki, które wymagają specjalnego stosowania i nie nadają się dla każdego. Zostały stworzone dla osób, które na co dzień borykają się z nieprzyjemnym i krępującym problemem nadpotliwości. Wydzielanie potu w ciągu dnia w ich przypadku wielokrotnie przekracza poziom charakterystyczny dla osoby zdrowej.

Najsilniej działające antyperspiranty można kupić jedynie w aptece. Ich producenci obiecują naprawdę długotrwały efekt i dużą skuteczność w zapobieganiu wydzielania potu, jednakże musimy pamiętać, że nie wyleczą one nadpotliwości, gdyż działają jedynie objawowo, poprzez mechaniczne blokowanie wydzielania potu.

Jak należy używać antyperspirantu?

Przede wszystkim musimy pamiętać, aby nakładać go na całkowicie oczyszczoną skórę. W innym wypadku pot, sebum i brud, zalegające na powierzchni skóry, skutecznie ograniczą działanie kosmetyku, a nawet zupełnie je zniwelują.

Skóra powinna być dodatkowo całkowicie sucha. Zawarty w antyperspirancie chlorek glinu w połączeniu z wodą utworzy gęsty żel na powierzchni skóry zamiast w ujściach gruczołów potowych, co zmniejszy skuteczność działania, dodatkowo może pojawić się także nieprzyjemne pieczenie.

Antyperspiranty o przedłużonym działaniu powinno się stosować na noc. Po aplikacji warto odczekać chwilę przed włożeniem ubrania, gdyż zawarty w kosmetyku chlorek glinu może zniszczyć ubranie, pozostawiając na nim białe, trudne do usunięcia plamy.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.