Jak sprzątać szafki i blaty kuchenne?

Zadbane szafki kuchenne i blaty mówią wiele o gospodarzach. Nie zawsze są to dobre rzeczy…

Jeżeli chcesz, aby szafki kuchenne i blaty w Twoim domu były idealnie wysprzątane, podążaj za wskazówkami zawartymi w naszej poradzie, a na pewno nie będziesz zawiedziony. Zapraszamy do lektury!

Wskazówki, jak sprzątać szafki i blaty kuchenne

Na co dzień na kuchennych blatach i stole powinny znajdować się przede wszystkim te rzeczy, których używamy najczęściej – pozostałe lepiej trzymać w przeznaczonych do tego szafkach czy szufladach.

Marmurowe blaty bardzo łatwo chłoną brud, stąd łatwo o nieestetyczne plamy, np. z kawy, herbaty czy wina. Najlepiej usuwać je od razu, np. przy użyciu roztworu z octu spirytusowego i wody w proporcjach 1:4, ewentualnie stosując sok z cytryny. Pamiętajmy, że kwas powinien działać na marmurową powierzchnię nie dłużej niż 1-2 minuty – po tym czasie należy ją zmyć czystą wodą i wypolerować do sucha.
Jeżeli przechowujemy jakieś rzeczy na otwartych półkach, pamiętajmy o tym, aby umieścić je w zamkniętych opakowaniach.  Dotyczy to zwłaszcza sypkich i suchych produktów żywnościowych, dla których najlepiej przygotować pojemniki czy słoje, które można szczelnie zamykać.

Szafy żywnościowe powinno się myć przynajmniej raz w miesiącu, gdyż  mąka, okruchy czy klejące butelki przyciągają do naszej kuchni niechcianych gości, np. myszy czy karaluchy. Szafki z naczyniami wystarczy czyścić pięć, sześć razy w roku.

Sprzątając, ściągajmy z półek znajdujące się na nich przedmioty, gdyż dzięki temu dobrze wyczyścimy wnętrza szafek. Każdą szafkę kuchenną sprzątajmy osobno, dzięki temu unikniemy wymieszania ich zawartości. Porządkując szafki z żywnością, sprawdzajmy daty ważności i koniecznie wyrzucajmy wszystkie przeterminowane produkty. Pamiętajmy też, że drzwi szafek powinny zostać otwarte do momentu, aż szafka nie wyschnie.

meble-jak-sprzatac

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.