Jak się zemścić na koleżance?

Jeżeli zraniła Cię „koleżanka”, jeżeli cały czas miesza się wbrew Twojej woli w Twoje życie i w Twoje sprawy, na pewno niejeden raz przez Twoją głowę przeszła myśl o zemście. Nie jest to szlachetne uczucie, jednak nie jesteś sama ze swoimi emocjami, gdyż po zemstę sięga coraz więcej młodych osób, ale nie tylko. W niektórych sytuacjach nie potrafimy oprzeć się pokusie utarcia nosa komuś, kto wyrządził nam jakąś krzywdę.

Czasami nadzieja na zemstę trzyma nas wręcz przy życiu i umożliwia normalne funkcjonowanie, zwłaszcza, jeżeli rany zadane przez drugą osobę były naprawdę bolesne i zburzyły nasz cały dotychczasowy światopogląd. Pielęgnujemy w sobie złe uczucia i zapominamy o tym, że o wiele lepiej byłoby wybaczyć…

zemsta2

Jak się zemścić na koleżance?

Jakie porady na temat zemsty na koleżance można znaleźć w internecie? Pomysłów jest wiele, np. opowiadanie na jej temat prawdziwych lub zmyślonych historii o tym, jaka jest, co mówi na temat innych, że ich oczernia itp.,  wysłanie kompromitujących ją zdjęć (prawdziwych lub przerobionych) wspólnym znajomym, wystawienie ogłoszenia matrymonialnego w internecie z jej numerem telefonu (niekoniecznie z jej zdjęciami) itp. W bardziej drastycznych przypadkach zemsta na koleżance może polegać na próbie oczernienia koleżanki w oczach jej znajomych i sprawienie, żeby wszyscy się od niej odwrócili, próbie odbicia jej chłopaka, przyjaciółek itp.

Oczywiście możesz też wykasować ją ze znajomych na portalach społecznościowych czy zablokować ją na GG – ale czy to da zamierzony efekt – ciężko powiedzieć. Przynajmniej jednak nie trzeba będzie na nią patrzeć.

Od razu podkreślamy, że nie zachęcamy do stosowania tego typu praktyk – planowanie zemsty i zaprzątanie sobie nią głowy stanowczo nie powinny burzyć Twojego życia i niszczyć jego harmonii!

Największą zemstą, a także najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem, dzięki któremu na pewno poczujesz się lepiej, będzie zupełne ignorowanie koleżanki, która zrobiła Ci na złość. Nawet jeżeli będziesz musiała z jakiegoś powodu przebywać w jej towarzystwie, nie pokazuj jej swoich emocji, baw się dobrze ze swoimi znajomymi, pokazuj jej, że dobrze sobie radzisz bez jej osoby – na pewno poczuje ukłucie zazdrości! Często jakaś osoba rani nas tylko po to, aby widzieć nasz ból, cierpienie, łzy, czeka na nasze błagania o przebaczenie. Nie daj się wciągnąć w taką grę! Kochaj siebie i ignoruj osoby, które chcą dla Ciebie źle – na świecie jest zbyt wiele wspaniałych osób, aby zaprzątać sobie głowę tymi podłymi.

Powodzenia!

4/5 - (5 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.