Jak wzbudzić zazdrość?

Generalnie szczypta zdrowej zazdrości jest potrzebna w każdym związku, aby żadne z partnerów nie czuło się zbyt pewnie i nie spoczęło na laurach w staraniu się o piękno i dobro całego związku. Z reguły jednak jest to uczucie wyniszczające i zatruwające życie, wręcz toksyczne, dlatego jeżeli wiemy, iż druga strona ma skłonności do wyolbrzymiania niektórych sytuacji, marnowania czasu na niepotrzebne rozmyślania o zdradzie czy szukania dowodów na nią, nie podsycajmy niepotrzebnie jej zazdrości.

Są jednak takie sytuacje, kiedy druga strona w ogóle nie wydaje się zazdrosna, czuje się zbyt pewnie… i z jakiegoś powodu chcemy w niej podsycić nieco zazdrość. Jak to zrobić i czy ma to sens? Podpowiadamy poniżej.

Czy warto wzbudzać zazdrość?

jak wzbudzic zazdrosc

Zazdrość, jak już wspomnieliśmy, to uczucie wyniszczające, więc jeżeli chcesz ją podsycić w partnerze czy partnerce, zastanów się, czy wasz związek na pewno jest tego warty i wzbudzanie zazdrości naprawdę ma sens. Takie „gierki” z partnerem to często niepotrzebna gra na emocjach, niejednokrotnie nienaturalna i niepotrzebna, która może przyczynić się nawet do zepsucia relacji łączących partnerów.

Sposoby na wzbudzenie zazdrości

Jest jednak kilka w miarę bezpiecznych sposobów na wzbudzenie zazdrości. Przedstawiamy je poniżej. Uważajcie jednak, aby nie przesadzać!

  • Od czasu do czasu nie odbieraj telefonu od partnera czy partnerki, nie odpisuj od razu na SMSy – sprawi to, że Twoja druga połówka zacznie się zastanawiać intensywniej, co robisz w danym momencie, z kim jesteś itp. Nie może być tak, że partner czy partnerka zaczną uważać, iż jesteś na każde ich zawołanie!
  • Wychodź na imprezy z koleżankami czy kolegami do miejsc, gdzie istnieje możliwość spotkania przedstawicieli czy przedstawicielek płci przeciwnej. Oczywiście nie po to, aby flirtować, ale aby dobrze bawić się ze znajomymi. Informuj o swoich wyjściach swoją drugą połówkę – niech wie, że bywasz w różnych ciekawych miejscach.
  • Dbaj o siebie – staraj się zawsze wyglądać ładnie, dobieraj starannie garderobę, układaj fryzurę, dbaj o makijaż, dobre perfumy itp. Jeżeli Twoja druga połówka będzie czuła, że wyglądasz wyjątkowo atrakcyjnie, a dodatkowo duuuużo czasu spędzasz poza domem, będzie wiedziała, że musi o Ciebie zabiegać, że nie może spocząć na laurach ;) Uważaj jednak, aby nie przesadzać – partner czy partnerka mogą Cię zacząć podejrzewać o romans, a to już inny typ zazdrości niż ta, o którą nam chodzi.
  • Opowiadaj partnerowi czy partnerce, oczywiście mimochodem, o tym, że jakiś mężczyzna czy jakaś kobieta powiedzieli Ci ostatnio miły komplement na temat Twojego wyglądu czy charakteru. Twoja druga połówka musi czuć, że nie wypadłaś czy nie wypadłeś z „obiegu”, że ciągle jeszcze się podobasz – i może to ją zmotywować do większej troski o Twoją uwagę.

Oczywiście pragnąc wzbudzić zazdrość w partnerze, zachowaj rozwagę i zastanów się, czy naprawdę warto. Są bardzo zazdrośni mężczyźni czy bardzo zazdrosne kobiety, którzy mogą awanturować się nawet wtedy, gdy przedstawiciel czy przedstawicielka płci przeciwnej odwrócą się na Twój widok… Dlatego w takich sytuacjach podsycanie zazdrości zupełnie nie będzie miało sensu.

3.5/5 - (4 votes)

One Response

  1. hamaczek 26 marca 2015

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.