Jak radzić sobie z zazdrością?

 

Mówi się, że zazdrość jest nieodłącznym elementem miłości. Odrobina zazdrości w związku jest potrzebna i świadczy o tym, że zależy nam na sobie i bardzo się kochamy. Co jednak zrobić, gdy zazdrość staje się obsesją? Gdy ciągle podejrzewamy partnera o niewierność, szukamy dowodów zdrady, zaczynamy go kontrolować, śledzić? Co zrobić, gdy stajemy się zazdrosne o jego koleżanki z pracy, a widząc go uśmiechającego się do innej kobiety od razu wyobrażamy sobie, że ma romans? Taka zazdrość z pewnością nie jest zdrowa, może zniszczyć nasz związek, sprawić, że nasz partner będzie miał nas po prostu dość i odejdzie. Jak do tego nie dopuścić i poradzić sobie z uczuciem zazdrości?

SONY DSC

  • Nie spełniaj każdej potrzeby i oczekiwań partnera tylko dlatego, że boisz się, że odejdzie. Pamiętaj, że osoby, które uzależniają własne życie od obecności innych ludzi, staje przeżywają rozczarowania i zawody, odbierając sobie szansę na szczęśliwe życie. Powinnaś myśleć o sobie i własnych pragnieniach.
  • Postaraj się przestać kontrolować partnera na każdym kroku, to, że spóźnia się 20 minut do domu, nie oznacza, że ma romans. Nie dzwoń do niego co pięć minut i nie pytaj kiedy będzie. Takie kontrole męczą nie tylko jego, ale przede wszystkim dręczą ciebie. W dodatku narażasz się na ośmieszenie, a twój partner może przestać traktować cię poważnie.
  • Nie wzbudzaj zazdrości w swoim partnerze nawiązując przypadkowe, nic nie znaczące dla ciebie znajomości.
  • Postaraj się zawsze rozmawiać z partnerem spokojnie i odnosić się do niego z szacunkiem, nawet jeśli jesteś zła.
  • Doceń to, gdy partner okazuje ci miłość. To znak, że mu na tobie zależy i nie masz powodów do lęku.
  • Pomyśl czego oczekujesz w związku i przeprowadź z partnerem szczerą rozmowę. Bardzo często za rzekomą zdradą chowają się po prostu niedomówienia.
  • Pozwól sobie na zazdrość i okazanie strachu, gdy poczujesz, że partner chce od ciebie odejść.

Jak radzić sobie z zazdrością – wideo porady

Jak sobie radzić z chorobliwą zazdrością

Co można zrobić, by poradzić sobie z zazdrością w związku

1/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.