Jak się spakować

Jak się spakować?

pakowanie

Jak się spakować?

Każdy chyba uwielbia wakacyjne podróże, nieliczne natomiast są osoby, które lubią pakować się przed dłuższym, kilkudniowym czy kilkutygodniowym wyjazdem.

Pojawiają się wówczas wątpliwości, co zabrać, ile rzeczy zabrać, co się może przydać, a ostatecznie bardzo często okazuje się, że tego czy tamtego zapomnieliśmy, natomiast sporo z zabranych rzeczy przeleżało cały wyjazd w walizce. Dzisiaj radzimy więc, jak się spakować.

Zasady pakowania walizki

Przed spakowaniem się należy więc sporządzić odpowiednio długą listę, z której później będziemy mogli wykreślić pozycje niepotrzebne.

Najlepiej umieścić na niej jak najmniej kosmetyków – jeżeli wybieramy się na wakacyjną wyprawę z partnerem, wystarczy nam przecież jeden szampon, żel pod prysznic czy jedna pasta. Na wyprawy w teren, rowerowe albo w góry przydadzą się kurtki czy polary, czapka albo rękawiczki, potrzebna może się także okazać latarka.

Jeżeli nie chcemy jadać w restauracjach, możemy zabrać ze sobą gotowe produkty do zalania wrzątkiem, zupki chińskie czy kaszki, suszone owoce, batony zbożowe, granulat sojowy itp., którymi można spokojnie żywić się cały dzień i których ewentualne przygotowanie ogranicza się do zagotowania wody.

Warto też wziąć ze sobą swój własny kubek, talerz, łyżkę i widelec – zawsze mogą się przydać. Niezbędna jest także apteczka – z bandażami elastycznymi, plastrami, wodą utlenioną, środkami przeciwbólowymi i lekami na biegunkę.

Najcięższe i najmniej potrzebne rzeczy pakujemy na dół plecaka lub torby – np. ręczniki, spodnie, żakiety, kolejną warstwę powinny stanowić rzeczy lżejsze – bluzki i koszule, na samym końcu umieszczamy w torbie bieliznę, wkładając np. w wolne przestrzenie pomiędzy warstwami wcześniejszymi.

Podobnie postępujemy także z przedmiotami ostrymi, które mogłyby nam przeciąć torbę – warto również zatroszczyć się o ich odpowiednie zabezpieczenie. Kosmetyki pakujemy albo do osobnej torby, albo do kosmetyczki – dzięki temu unikniemy poplamienia ubrań w sytuacji, gdy któryś z nich potłukłby się w czasie podróży.

Pod ręką powinny znajdować się rzeczy najbardziej potrzebne, a także najdelikatniejsze, które mogłyby ulec uszkodzeniu pod wpływem ciężaru bagażu.

Zatroszczmy się także o to, aby każdy element garderoby był starannie poskładany, gdyż dzięki temu będzie zajmował o wiele mniej miejsca niż gdyby został byle jak upchnięty w torbie, poza tym pozwoli to uniknąć ewentualnego prasowania.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.