Jak reanimować związek po narodzinach dziecka?

Choć narodziny dziecka dla świeżo upieczonych rodziców to ekscytujące wydarzenie, to jednak wielokrotnie cierpi na tym ich związek. Relacje między partnerami nie są już takie jak kiedyś, ale to właśnie znalezienie złotego środka powinno stanowić dla nich priorytet.

Czy można wskrzesić ogień w uczuciu, które zaczęło przygasać?

dziecko

Gdzie jesteś?

Mężczyźni wracający po pracy do domu często zastanawiają się, co stało się ich żonom. Widok kobiety nieumalowanej, nieuczesanej, chodzącej w szlafroku przez cały dzień skutecznie utwierdza ich w tym przekonaniu.

Z kolei kobiety zachodzą w głowę, jak można być tak nieodpowiedzialnym, mając małe dziecko w domu i spędzając cały czas przed telewizorem lub w garażu.

Wielokrotnie opieka nad noworodkiem zasłania świeżo upieczonym rodzicom wiele spraw, w szczególności mamom, które lubią robić wszystko najlepiej i najdokładniej, często zapominając o potrzebach partnera.

Z drugiej strony mężczyźni często zapominają, że uwaga partnerki, z racji nowych obowiązków, teraz w dużej mierze skupiona jest na noworodku.

No cóż, pojawienie się dziecka stanowi zarówno wielką radość, ale i obawę, przed tym, jak teraz będą wyglądać moje relacje z małżonkiem.

Romans w kolejnym wydaniu

Choć o namiętne uniesienia trudno, kiedy jest się zmęczonym i przytłoczonym nowymi obowiązkami, to jednak warto wykrzesać w sobie nieco motywacji. Kobiety po porodzie widząc swoje zmienione ciało czują się nieatrakcyjnie, uważają, że nie pociągają już swoich facetów, tak jak kiedyś. Dokładając do tego obowiązki nad maluchem rodzi się błędne koło.

Jak wynika z przeprowadzonych badań, wielu mężczyzn nadal uważa swoje partnerki po porodzie za pociągające i atrakcyjne. Jednak w obawie, że mogą zostać posądzeni o egoistów, nie upominają się o upojne chwile w małżeńskim łożu. W takiej sytuacji nie można zapominać o mówieniu kobiecie miłych rzeczy – w ten sposób również można okazywać sobie uczucie. Wystarczy szepnąć na ucho małżonce, że „po porodzie jesteś jeszcze bardziej zakochany niż wcześniej”, a każda pani będzie wniebowzięta, że jej facet tak o niej myśli.  Komplementy to dobry początek do wzniecenia ognia miłości. Podjęcie flirtu jest najlepszym sposobem, jak pokazać, że nadal nam na sobie zależy. A jeśli to wszystko połączy się z romantycznymi gestami, jak np. miłosnymi wierszykami czy prezentami, sukces w związku będzie gwarantowany.

Czas odprężenia

Zafundujcie sobie w swojej sypialni odpowiedni nastrój. Nawet wtedy, gdy oboje jesteście zmęczeni i wyczerpani, postarajcie się zrobić coś relaksującego. Niech będzie to masaż, wspólna kąpiel z dodatkiem olejków aromatycznych czy taniec przy dźwiękach ulubionej piosenki. Możliwości naprawdę jest wiele – wystarczy tylko chcieć.

Pamiętajcie, że nie jesteście jedynie rodzicami, ale również partnerami w związku, dlatego należą wam się randki i wspólne wyjścia, tak jak to robiliście przez cały okres trwania znajomości.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.