Jak puszczać latawiec

Jak puszczać latawiec?

Jak puszczać latawiec

Jak puszczać latawiec?

 

Puszczanie latawca to doskonały sposób na spędzenie miłego popołudnia z rodziną. Puszczanie latawca sprawi z pewnością mnóstwo frajdy naszym dzieciom, a nam pozwoli przypomnieć sobie czasy swojego dzieciństwa.

Obecnie latawce mogą mieć różne kształtu i formy. Najpopularniejsze z nich to delty i latające skrzydła. Istnieją także latawce skrzynkowe albo saneczkowe. Mogą mieć dwie lub cztery linki do sterowania. Latawiec można kupić gotowy lub też samodzielnie skonstruować własny model. Wspólna budowa latawca będzie świetną zabawą dla całej rodziny.

 

Jak puszczać latawiec

Puszczając latawiec musimy pamiętać, aby stać plecami do kierunku wiatru. W przeciwnym razie nie będziemy mogli nim sterować. Oczywiście wiatr musi być na tyle silny, żeby bez problemu mógł unieść latawiec do góry.

W wypuszczeniu latawca przyda się pomoc osoby trzeciej, która wyrzuci latawiec na wiatr. Musimy wiedzieć, że kierunek wiatru często się zmienia, dlatego sterując latawcem należy przemieszczać się zgodnie z nim, tak by latawiec mógł unosić się w powietrzu.

Latawce najlepiej puszczać w parku lub w miejscu, gdzie jest otwarta przestrzeń, np. nad morzem. Istotne jest też to, aby teren był raczej płaski. Należy uważać na linie wysokiego napięcia i inne przeszkody. Nie puszczajmy też latawca blisko innych osób, gdyż może to przeszkadzać im w wypoczywaniu. Puszczając latawiec, np. nad morzem oddalmy się kawałek od brzegu.

4.8/5 - (33 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.