Te 5 trików ułatwi ci pranie i sprawi, że bez problemu zadbasz o swoje rzeczy

Chyba nikt nie lubi prania, ale są sztuczki, które mogą ułatwić to zadanie. Przedstawiamy niesamowite rozwiązania pięciu najczęstszych zagadek związanych z praniem. Jesteśmy pewni, że te wskazówki pomogą rozwiązać przynajmniej jeden z problemów – robienie prania dopóki dzieci nie będą dość duże, by robiły to same. Jednak póki to na was ciąży ten obowiązek lepiej sięgać po rozwiązania, które sprawdzą się i w dodatku nie dodadzą pracy.

 

1. Pranie butów
Buty prane w pralce zwykle robią wielki hałas, a także mogą się zniszczyć. Dobrze jest więc wiązać je ze sobą za pomocą pojedynczego węzła, by sznurówki nie wisiały wewnątrz ościeżnicy. Alternatywą jest umieszczenie butów w torbie przeznaczonej do prania delikatnych rzeczy i zawieszenie górnej części torby w ten sam sposób.

2. Plamy smaru
Pewnie masz za sobą co najmniej kilkanaście nieudanych prób z odplamiaczem, który obiecywał usunąć tłuszcz. Jest na to skuteczniejszy sposób – kreda. Należy posmarować kredą plamę, a potem pozostawić na 2 godziny, następnie zeskrobać, wstępnie zaprać oraz uprać jak zwykle.

3. Problemy z kolorem
Jeśli chcesz zapobiec blaknięciu albo barwieniu ubrań, dodaj ½ szklanki soli do wody do prania. Pomoże to w utrzymaniu koloru i zapobiegnie barwieniu tkanin.

4. Wybielanie
Twoje działania związane z wybielaniem mogą się zaczynać i kończyć z wybielaczem, ale istnieje sposób, który kosztuje mniej pieniędzy. Pozwól ubraniom wyschnąć w słońcu. Nie tylko zmniejszysz ilość używanych chemikaliów, ale też promienie słoneczne mogą pomóc usunąć plamy. To potrójny bonus.

5. Suche ręczniki
Twoje ręczniki stały się suche, szorstkie i niepuszyste? Żadna ilość płynu do płukania tkanin nie sprawi, by były bardziej miękkie i miały świeży zapach. Starzenie się ręczników jest normalne, ale dwa cykle ciepłej wody mogą pomóc rozwiązać ten problem. Najpierw uruchom jeden cykl prania gorącą wodą z dodatkiem filiżanki białego octu. Potem uruchom drugi cykl prania z ciepłą wodą i 1 szklanką sody oczyszczonej. Wszelkie pozostałości znajdujące się na ręcznikach powinny zostać usunięte za pomocą tych metod, dzięki czemu będą one puszyste i świeższe.
Inna wskazówka dotycząca ręczników – zmniejsz ilość używanego detergentu albo używaj domowego zmiękczacza tkanin. Użyj 1 litra octu z 10 kropli olejku przyjaznego dla skóry, na przykład lawendowego. Lawenda znana jest ze swego wspaniałego zapachu i właściwości antybakteryjnych. Dodaj mieszaniny do podajnika na płyn do zmiękczania tkanin podczas prania. Możesz też dodać do ładunku prania.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.