Te 5 trików ułatwi ci pranie i sprawi, że bez problemu zadbasz o swoje rzeczy

Chyba nikt nie lubi prania, ale są sztuczki, które mogą ułatwić to zadanie. Przedstawiamy niesamowite rozwiązania pięciu najczęstszych zagadek związanych z praniem. Jesteśmy pewni, że te wskazówki pomogą rozwiązać przynajmniej jeden z problemów – robienie prania dopóki dzieci nie będą dość duże, by robiły to same. Jednak póki to na was ciąży ten obowiązek lepiej sięgać po rozwiązania, które sprawdzą się i w dodatku nie dodadzą pracy.

 

1. Pranie butów
Buty prane w pralce zwykle robią wielki hałas, a także mogą się zniszczyć. Dobrze jest więc wiązać je ze sobą za pomocą pojedynczego węzła, by sznurówki nie wisiały wewnątrz ościeżnicy. Alternatywą jest umieszczenie butów w torbie przeznaczonej do prania delikatnych rzeczy i zawieszenie górnej części torby w ten sam sposób.

2. Plamy smaru
Pewnie masz za sobą co najmniej kilkanaście nieudanych prób z odplamiaczem, który obiecywał usunąć tłuszcz. Jest na to skuteczniejszy sposób – kreda. Należy posmarować kredą plamę, a potem pozostawić na 2 godziny, następnie zeskrobać, wstępnie zaprać oraz uprać jak zwykle.

3. Problemy z kolorem
Jeśli chcesz zapobiec blaknięciu albo barwieniu ubrań, dodaj ½ szklanki soli do wody do prania. Pomoże to w utrzymaniu koloru i zapobiegnie barwieniu tkanin.

4. Wybielanie
Twoje działania związane z wybielaniem mogą się zaczynać i kończyć z wybielaczem, ale istnieje sposób, który kosztuje mniej pieniędzy. Pozwól ubraniom wyschnąć w słońcu. Nie tylko zmniejszysz ilość używanych chemikaliów, ale też promienie słoneczne mogą pomóc usunąć plamy. To potrójny bonus.

5. Suche ręczniki
Twoje ręczniki stały się suche, szorstkie i niepuszyste? Żadna ilość płynu do płukania tkanin nie sprawi, by były bardziej miękkie i miały świeży zapach. Starzenie się ręczników jest normalne, ale dwa cykle ciepłej wody mogą pomóc rozwiązać ten problem. Najpierw uruchom jeden cykl prania gorącą wodą z dodatkiem filiżanki białego octu. Potem uruchom drugi cykl prania z ciepłą wodą i 1 szklanką sody oczyszczonej. Wszelkie pozostałości znajdujące się na ręcznikach powinny zostać usunięte za pomocą tych metod, dzięki czemu będą one puszyste i świeższe.
Inna wskazówka dotycząca ręczników – zmniejsz ilość używanego detergentu albo używaj domowego zmiękczacza tkanin. Użyj 1 litra octu z 10 kropli olejku przyjaznego dla skóry, na przykład lawendowego. Lawenda znana jest ze swego wspaniałego zapachu i właściwości antybakteryjnych. Dodaj mieszaniny do podajnika na płyn do zmiękczania tkanin podczas prania. Możesz też dodać do ładunku prania.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.