Jak przygotować środek przeciw komarom?

Kiedy przychodzi sezon letni, zaczynają nas prześladować komary. Ich użądlenia są irytujące i powodują dyskomfort, u niektórych osób zaś nawet alergie, jeśli mają do tego tendencje. Zostawiają też brzydkie ślady.

Nie wszyscy wiedzą, że komary mogą też przenosić groźne choroby, na przykład powodujące krwotoki albo atakujące stawy i wywołujące silny ból. Z tego powodu warto postarać się pozbyć się komarów ze swojego domu. Nie trzeba wydawać pieniędzy na substancje chemiczne. Naturalny sposób, jaki proponujemy, jest nieszkodliwy, a jednocześnie mocno odstrasza owady. Po aplikacji można mieć pewność, że owady nie dostaną się do domu.

Domowy środek przeciw komarom

Składniki:

  • ocet,
  • oliwa z oliwek,
  • szampon.

 

Przygotowanie:

Wszystkie składniki w równych proporcjach należy dobrze wymieszać (można użyć miksera). Otrzymana ciecz powinna być biała i jednorodna.

 

Jak używać?

Otrzymanym płynem należy codziennie nacierać skórę, by odstraszyć komary od swojego ciała. Niektórych może odstraszać wizja tłustej warstwy z powodu obecności oliwy z oliwek, ale warto wiedzieć, że zapewnia ona skórze nawilżenie, może więc pomóc jej zachować piękny wygląd.

 

Inne środki przeciw komarom do domu

1. Pomóc mogą wszelkie świeże zapachy aplikowane na skórę, odstraszają one bowiem komary.

2. Niektóre typy kadzideł i świec zapachowych wykonywane są z olejków eterycznych albo roślin takich jak cytryna czy róża, które działają jak inhibitory komarów. Środki te są wysoce zalecane do użytku na zewnątrz, zwłaszcza w przypadku, gdy chce się zjeść kolację na świeżym powietrzu bez narażania się na ukąszenia komarów.

 

Jak walczyć z komarami?

By ochrona domu przed komarami była skuteczna, należy zastosować dodatkowe metody zapobiegawcze, które zmniejszą występowanie komarów. Przede wszystkim należy unikać pozostawiania otwartych butelek czy szklanek z wodą, ponieważ zachęcają one komary do składania jaj i wylęgania larw. Komary przyciągają też zapach potu i stóp. Wskazane jest też, by nie otwierać okien w nocy kiedy pali się światło, gdyż bardzo mocno przyciąga ono komary.

komar

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.