Jak pozbyć się tłuszczu z poszczególnych części ciała?

Wzrosty i spadki wagi dotyczą wielu osób, dlatego organizm ma tendencję do zatrzymywania tłuszczu na wypadek „gorszych czasów”.

Jeśli będziesz wiedzieć, dlaczego tłuszcz jest magazynowany, znajdziesz rozwiązanie, by się go pozbyć.

Nadwaga wywołana zbyt tłustą żywnością

Jest najczęstszym powodem gromadzenia się tkanki tłuszczowej i jednocześnie problemem, który najłatwiej jest wyeliminować. Jeśli ma się niezdrowe nawyki żywieniowe i nadużywa cukru, łatwo wpaść w nadwagę, ale wystarczy to zmienić i poświęcić pół godziny na ćwiczenia cardio.

1-2

 

Nerwowa nadwaga brzucha

Tego typu nadwaga może być spowodowana przez stres, lęk i depresję, więc spróbuj je pokonać, na przykład poprzez ćwiczenia, które pobudzają wydzielanie endorfin, zwanych hormonami szczęścia.

2-1

 

Tłuszcz na pośladkach

Tłuszcz często osadza się na pośladkach i z tego miejsca bardzo trudno go usunąć. Pomocne będą przysiady i wszelkie ćwiczenia związane z kucaniem, gdyż spalają one tłuszcz z pośladków.

3-2

 

Nadwaga metaboliczna

Zwykle pojawia się u ludzi, którzy mają poczucie obrzękniętego brzucha, ponieważ tłuszcz najmocniej gromadzi się właśnie w tej okolicy. Tego typu nadwaga może być dziedziczna albo pojawiać się przez nadmierne spożywanie alkoholu. Trzeba więc pić go mniej, a także kontrolować dietę i uprawiać sport.

4-1

 

Nadwaga spowodowana przez złe krążenie

Pojawia się z powodu genów albo ze względu na gromadzenie się płynów w nogach, czyli z powodu słabego krążenia krwi. By temu przeciwdziałać, trzeba chodzić przynajmniej przez godzinę każdego dnia.

6-1

 

Nadwaga przez siedzący tryb życia

Zwykle pojawia się u ludzi, którzy nie ćwiczą, głównie u mężczyzn. Trzeba z nią walczyć, wprowadzając do swojego życia choć minimum ruchu, na przykład spacerując. Najlepiej jednak uprawiać sport.

5-1

 

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.