Jak organizm reaguje na spożywanie konserw?

Konserwanty chemiczne zawarte w naszych posiłkach mają bezpośredni wpływ na składniki odżywcze i na to, co jemy. W pakowanej żywności często znajduje się bisfenol BPA stosowany do wytwarzania tworzyw sztucznych i puszek. W przypadku puszek związek ten znajduje się w ich wyściółce, co oznacza, że znajduje się on w bezpośrednim kontakcie z żywnością i składniki chemiczne przenikają do niej, powodując choroby sercowo-naczyniowe, takie jak cukrzyca, otyłość i nadciśnienie tętnicze.

Niektóre problemy, które w organizmie może powodować spożywanie żywności konserwowanej, to:

Problemy sercowo – naczyniowe

Choroba sercowo – naczyniowa jest główną przyczyną zgonów na świecie. Z tego powodu zaleca się, by używać świeżej żywności i wprowadzić do diety jak najwięcej warzyw i owoców. Unikaj za wszelką cenę przetworzonej żywności lub fast fordów, gdyż duże ilości tłuszczu i kalorii, które zawierają, mogą być szkodliwe dla zdrowia.
Żywność w puszkach obarcza się także odpowiedzialnością za dużą liczbę problemów z sercem. Za dużo cukru i tłuszczu w przetworzonej żywności utrudnia przepływ krwi i może spowodować atak serca.

Dokonanie zmian w diecie przyniesie długofalowe korzyści.

Cukrzyca

Konserwy, znajdujące się w nich kalorie i rafinowany cukier oraz konserwanty chemiczne stanowią zagrożenie dla życia. Nadmiar cukru we krwi daje 90% szans zachorowania na cukrzycę.

Należy poprawić swój styl życia, zwiększyć ilość świeżej żywności, spożywać posiłki bardziej smaczne i zdrowe. Nie zapomnij też o znaczeniu ćwiczeń. Jogging lub energiczny spacer przez 45 minut sprawia, że różnica w trybie życia jest ogromna. Skutkuje to też większą energią, zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.