Jak określić płeć dziecka

Jak określić płeć dziecka?

Jak określić płeć dziecka

Jak określić płeć dziecka?

Chłopiec czy dziewczynka? To pytanie zadaje sobie na pewno wiele par, które dowiedziały się, iż za kilka miesięcy na świat przyjdzie ich dziecko. Najlepszą i najbardziej wiarygodną, chociaż nie dającą 100% pewności co do płci maleństwa metodą, jest oczywiście badanie USG, które może pomóc zdiagnozować, czy urodzi się chłopiec, czy dziewczynka, mniej więcej w połowie ciąży, czyli ok. 20 tygodnia.

Czy są jeszcze jakieś inne metody, dzięki którym można określić przynajmniej przypuszczalnie płeć maleństwa? Opisujemy poniżej.

Metody określania płci dziecka

Nasze babki do określania płci dziecka sięgały do metod bardziej tradycyjnych – za ich czasów coś takiego jak USG było nie do pomyślenia. Oczywiście metody te nie dawały wielkiej pewności co do tego, czy urodzi się chłopiec czy dziewczynka, ba, nawet czy na świat przyjdzie jedno dziecko, czy bliźniaki albo trojaczki, jednak zawsze pozwalały jakoś oswoić się z ciążą i planować przyszłość dziecka.

Na co więc zwracano uwagę przy określaniu płci dziecka?

Obserwowano uważnie wygląd brzucha ciężarnej kobiety i na podstawie jego kształtu starano się znaleźć odpowiedź na nurtujące pytanie – np. spiczasty brzuch miał zwiastować chłopca, a okrągły dziewczynkę.

Podobnie było z dietą i ciążowymi zachciankami – ochota na słodycze miała zapowiadać przyjście na świat dziewczynki, na rzeczy słone zaś – narodziny chłopca.

Innym ciekawym zwiastunem płci dziecka miał być wygląd przyszłej mamy – jeżeli piękniała, miało to świadczyć o tym, że pod jej sercem rozwija się chłopiec, jeżeli zaś traciła urodę, na świat miała przyjść dziewczynka.

Ponoć pomóc może także dokładne przypomnienie sobie momentu zapłodnienia – w zależności od dnia tygodnia, dnia cyklu, pozycji, w jakiej dziecko zostało poczęte itp. przewiduje się, czy urodzi się chłopiec, czy dziewczynka.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.