Jak odstawić dziecko od piersi?

Jak odstawić dziecko od piersi?

Jak odstawić dziecko od piersi?

Macierzyństwo to wciąż nowe wyzwania i trudne zadania. Jednym z nim z pewnością jest odstawienie dziecka od piersi. Sprawdź jak przygotować odpowiedni plan działania, aby odstawianie od piersi nie było tak trudne zarówno dla mamy jak i maluszka.

 
Zastanów się, jakie potrzeby zaspokaja karmienie piersią dziecku i… tobie. Czy jest to głód, czy może chęć bliskości? Znajdź inny sposób na ich spełnienie i powoli wcielaj nowe pomysły w życie.

Najpierw spróbuj ograniczyć podawanie piersi w dzień. Pomyśl, które karmienie możesz zamienić na zwykły posiłek, i o tej porze zapraszaj malucha do stołu. Stopniowo eliminuj kolejne karmienia.

Zacznij częściej zostawiać córkę lub synka pod opieką innej osoby. To pomoże odzwyczaić się od myśli, że pierś nadal jest na każde żądanie. Ponadto osobie zajmującej się dzieckiem będzie łatwiej stosować nowe pomysły.

Rozwijaj samodzielność dziecka, zwłaszcza w zakresie jedzenia. Niech samo je łyżeczką, nawet jeśli pobrudzi podłogę.

Gdy zostanie już tylko nocne karmienie, trzeba zmienić rytuały związane ze snem. Mów, że nie ma jedzonka w cycusiu, tuląc dziecko. Wieczorem zamiast posiłku w butelce proponuję kolację na talerzyku oraz tulenie dziecka przed snem, śpiewanie mu oraz czytanie.

Najlepiej, by tata usypiał dziecko. Wtedy uda się wam uniknąć wieczornych histerii i poszukiwania cycusia. Ale w dzień mama powinna poświęcić córce więcej czasu i wynagrodzić zabawą wieczorną „stratę”.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.