Jak odgrzybić ściany?

Najpowszechniejszym powodem tego, że na ścianach pojawia się grzyb lub pleśń, jest zbyt słaba wentylacja pomieszczenia, połączona z nadmierną wilgocią. Często grzyb pojawia się m.in. w łazienkach, kuchni, jednak zdarza się także na ścianach w naszych pokojach.

Jak z nim walczyć? Jak odgrzybić ścianę? Podpowiadamy poniżej.

Jak walczyć z grzybami w domu?

Powodem, dla którego koniecznie należy walczyć z grzybem na ścianie, jest nie tylko to, że nieestetycznie wygląda, ale też fakt, iż jego wydzieliny są szkodliwe dla człowieka i mogą powodować u niego szereg nieprzyjemnych objawów, takich jak zaburzenia pracy układu pokarmowego czy bóle głowy.

Rozpoznaj rodzaj grzyba i przyczynę jego powstania

Pierwszą sprawą przed podjęciem jakichkolwiek działań jest ocenienie, czy naszym wrogiem jest pleśń, czyli inaczej grzyb pleśniowy, mniej groźna, bo nie niszcząca drewna czy ściany, czy grzyb domowy, który tworzy na ścianach watowate narośla, a nawet – w końcowym etapie – może wytworzyć dojrzałe owocniki! Grzyb domowy przerasta drzewa, mury, a wyrządzone przez niego szkody są groźniejsze niż w przypadku grzyba pleśniowego.

Działaj!

Zacznij od usunięcia grzyba – mechanicznego lub przy pomocy odpowiednich środków chemicznych, w zależności od tego, jak bardzo nasilony jest problem oraz jaki grzyb „zagościł” u Ciebie w domu, a w razie wątpliwości poradź się sprzedawcy. Możesz sięgnąć po takie preparaty jak Izohan GRZYBOSTOP, ATLAS MYKOS, środek grzybobójczy Tytan itp.

Jeżeli grzyb naruszył strukturę ściany, konieczne może okazać się np. kucie tynku, ale najczęściej wystarczy jedynie mechaniczne wyczyszczenie powierzchni, a potem użycie skutecznego, silnego środka grzybobójczego i usprawnienie wentylacji.

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.