Jak odinstalować Avast?

Avast jest jednym z najpopularniejszych programów antywirusowych chroniących nasz komputer przez niebezpieczeństwami zainfekowania wirusem. Może się jednak zdarzyć, że już nie chcemy go używać.

Avast

W jaki sposób zatem bezpiecznie usunąć ten program? Jest kilka sposobów. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich.

  1. Uruchamiamy Panel Sterowania w systemie Windows, po czym klikamy „dodaj usuń programy”. Odnajdujemy tam wpis dotyczący Avast i klikamy usuń, po czym postępujemy zgodnie z podpowiedziami programu odinstalowującego, czyli generalnie rzecz biorąc – potwierdzamy chęć wykonania tej czynności. Czasami po takiej standardowej deinstalacji i w wypadku, jeśli chcemy ponownie zainstalować program Avast, możemy mieć komunikat, iż nie możemy go zainstalować przed odinstalowaniem poprzedniej wersji. Komunikat taki pojawia się czasem mimo tego że już odinstalowaliśmy Avast. Jest jednak na to sposób:
  2. Wchodzimy na stronę http://www.avast.com/uninstall-utility i pobieramy plik aswclear.exe
  3. Uruchamiamy Windows w Trybie Awaryjnym przez wielokrotne klikanie F8 z klawiatury podczas startowania systemu.
  4. Uruchamiamy plik aswclear.exe ściągnięty przed chwilą i za pomocą tego programu uda nam się usunąć całkowicie Avast z naszego komputera, postępując zgodnie z podpowiedziami tego programu.

Zarówno w wypadku Avast jak i innych programów, sam proces instalacji oraz deinstalacji należy przeprowadzać świadomie i z pełną uwagą, czytając pojawiające się w trakcie komunikaty. Odradza się zwyczajowe klikanie z rozpędu i bez zastanowienie klawiszy „dalej”, gdyż może to spowodować spore szkody i nieodwracalną utratę cennych dla nas danych.

Z pewnością nikt z nas nie chciałby, aby nasze pamiątkowe zdjęcia czy też pliki muzyczne starannie kolekcjonowane latami nagle uniknęły z naszego dysku. Zawsze, instalując czy usuwając oprogramowanie z naszego komputera, róbmy to niezwykle uważnie. Miejmy świadomość tego, że komputer to maszyna bezduszna – gdy wyda się jej polecenie, realizuje je ona bez zastanowienia, nie analizując tego, czy to, co robimy jest prawidłowe, czy też nie.

Jak odinstalować Avast? – porady video

Poniższy film przedstawia krok po kroku odinstalowywanie programu antywirusowego Avast.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.