Jak leczyć depresje

Jak leczyć depresje?

depresje

Jak leczyć depresje?

Depresje leczy się najczęściej za pomocą leków antydepresyjnych lub środków nasennych. Ale zdarza się , ze lekarze przepisują je bez zbadania przyczyny wystąpienia depresji.

Czasami stosowanie leków nie jest w cale konieczne i utrudnia tylko powrót do zdrowia. Depresję można leczyć również innymi metodami.

Ćwiczenia fizyczne. Ćwiczenia fizyczne pomagają poczuć się lepiej, wpływają na zwiększanie się własnej wartości. Ćwiczenia zmniejszają objawy stresu, depresji, niepewności. Kluczem do sukcesu jest regularność.

Ćwicz przynajmniej 3 razy w tygodniu po 30 minut. W leczeniu depresji ważne jest  również wsparcie otoczenia. Porozmawiaj ze znajomymi, co cię dręczy. Skomponuj sobie odpowiednią dietę, z dużą witaminą B, magnezu, cynku, żelaza. Niedobór tych składników może powodować depresję i bezsenność.

Badania dowodzą, że doskonałym środkiem antydepresyjnym jest wyciąg z dziurawca. Męczennica, melisa, lawenda to doskonałe środki uspokajające i ułatwiające zasypianie. Jest też wiele mieszanek ziołowych  i preparatów ziołowych  w postaci tabletek o działaniu przeciwantydepresyjnym i nasennym. Naucz się sposobów relaksacyjnych

4.5/5 - (2 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.